Dan Ticktum kierowcą rozwojowym zespołu Williams w sezonie 2020

Zespół ROKiT Williams Racing poinformował, że Dan Ticktum dołączył do akademii kierowców jako kierowca ds. rozwoju.

Brytyjczyk ma na koncie dwukrotny tryumf w Grand Prix Makau oraz wicemistrzostwo europejskiej Formuły 3 w sezonie 2018. Kierowca należał do programu młodych kierowców zespołu Red Bull, jednak z powodu niezadowalających wyników w japońskiej Super Formule, został z niego usunięty. Niedawno Ticktum poinformował, że wystartuje w sezonie 2020 Formuły 2 w zespole DAMS.

"To zaszczyt dołączyć do Williams Racing Driver Academy, szczególnie biorąc pod uwagę niesamowite dziedzictwo Williamsa w naszym sporcie" - powiedział Dan Ticktum.

"Czas w symulatorze i doświadczenie w pracy z zespołem okażą się bezcenne dla mojego rozwoju. Możliwość zintegrowanym z całym procesem operacyjnym będzie fantastyczną okazją i nie mogę się doczekać, aby pomóc tam, gdzie tylko mogę."

Zadowolenia nie kryje również Claire Williams: "Cieszę się, że Dan, kolejny ekscytujący młody brytyjski talent, dołączył do Williams Racing Driver Academy."

"Jego umiejętności za kierownicą zostały potwierdzone sukcesami podczas prestiżowego Grand Prix Makau w 2017 i 2018 roku. Techniczna wiedza Dana okaże się wspaniała dla zespołu, a my z niecierpliwością czekamy na pomoc w rozwoju na 2020 rok" - dodała Williams.