Formuła 1

Grand Prix Singapuru 2018

Czego możemy spodziewać się w końcówce sezonu 2018?

Po niespodziewanej porażce zespołu Ferrari podczas minionego weekendu wyścigowego w Singapurze, Sebastian Vettel wraz z całym zespołem oczekuje bardzo ciężkiej walki do końca sezonu.

Nieoczekiwane pole position oraz zwycięstwo kierowcy Mercedesa Lewisa Hamiltona w Singapurze na torze Marina Bay, oddaliły znacząco marzenia Sebastiana Vettela na zdobycie tytułu mistrzowskiego. Na ten moment przewaga Lewisa Hamiltona wynosi czterdzieści punktów, co jest znaczące przed ostatnimi sześcioma wyścigami.

Według kierowcy Ferrari Sebastiana Vettela, największe znaczenie o losie tytułu mistrzowskiego będzie miało nadchodzące GP Rosji. Gdyby kierowca Mercedesa uplasował się wyżej niż jego konkurent, to Brytyjczyk nie musiałby wygrać już żadnego z pięciu pozostałych wyścigów. Przypomnijmy, że w tym sezonie tylko dwa razy Lewis Hamilton nie stał na podium, a od czerwcowego GP Francji, nie schodzi on poniżej drugiej pozycji w każdym wyścigu.

Na tym etapie mistrzostw świata, drudzy kierowcy czołowych zespołów Valtteri Bottas i Kimi Raikkonen, najprawdopodobniej nie będą ścigać się w walce o zwycięstwa, a bardziej skupią się na pomocy swoim zespołom i ich kierowcom numer jeden.

Red Bull po udanym wyścigu na ulicznym torze w Singapurze, w wykonaniu Maxa Verstappena, może już nie powtórzyć podobnego dobrego tempa na reszcie torów do końca sezonu. Wszystko to ułatwi sprawę Hamiltonowi, który jeśli będzie unikał incydentów, oraz jeśli jego tegoroczna maszyna będzie niezawodna, zdobędzie piąty tytuł.

W przypadku wygrania dwóch nadchodzących wyścigów przez Hamiltona, w pozostałych czterech wyścigach starczy Brytyjczykowi stanąć tylko na podium, by zdobyć koronę mistrzowską. Jeśli jednak Lewis będzie miał jakieś problemy i w którymś wyścigu nie dojedzie do mety, Sebastian Vettel (zakładając, że wygra wyścig) odrobi 25 oczek do kierowcy Mercedesa, co na nowo powinno otworzyć walkę o tytuł. Jednak po tegorocznym GP Austrii, gdzie awarii uległy oba bolidy Mercedesa, niemiecki zespół poprawił znacząco awaryjność swoich bolidów, przez co zawsze oba bolidy dojeżdżały do mety.

Tegoroczny sezon jest kolejnym, w którym Ferrari dobrze zaczyna, natomiast pod koniec sezonu dostaje lekkiej zadyszki, podczas gdy ich główny konkurent z każdym wyścigiem nabiera coraz większych wiatrów w żagle. Najbardziej obiecujące wyścigi przed Mercedesem to GP USA, gdzie Lewis Hamilton wygrał pięć wyścigów, z sześciu rozegranych na COTA. Kolejnym obiecującym weekendem dla Lewisa, może być GP Japonii, gdzie wygrał trzy razy przez ostatnie pięć sezonów.

Zespół Mercedesa na ten moment ma przewagę trzydziestu siedmiu oczek w klasyfikacji konstruktów nad zespołem z Maranello. W ostatnich pięciu wyścigach srebrna strzała kończyła wyścig przed bolidem Ferrari.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone