Formuła 1

Carlos Sainz - Reanult / © Renault Sport

Cyril Abiteboul: Renault chciało przedłużyć umowę z Carlosem, ale Red Bull był temu przeciwny

Szef zespołu Renault uważa, że ekipa z Milton Keynes, ułatwiła Francuzom pozyskanie Daniela Ricciardo, blokując możliwość przedłużenia umowy z Carlosem Sainzem.

Australijczyk od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy zespołu, który swoją siedzibę ma w Enstone. Podpisanie kontraktu z Ricciardo oznaczało, że Renault zakończy współpracę z Hiszpańskim zawodnikiem, który jak wiemy będzie reprezentował barwy McLarena w sezonie 2019.

Cyril Abiteboul w wywiadzie dla Autosportu ujawnił, że francuska marka bardzo chciała przedłużyć umowę z Sainzem, lecz na przeszkodzie stanął Red Bull.

Byliśmy zdeterminowani, aby przedłużyć kontrakt z Carlosem jeszcze przed Grand Prix Francji, ale Red Bull był temu przeciwny – powiedział Francuz.

Ich działanie było dziwne, ponieważ ostatecznie łatwiej, było nam podpisać umowę z Danielem. Stracili dwóch swoich wychowanków, choć tego nie oczekiwali. Na dodatek, nie mają kogo wsadzić do swoich samochodów w juniorskim zespole.

Niemniej jednak jesteśmy trochę sfrustrowani całą sytuacją. Oczywiście cieszymy się, że Carlos znalazł miejsce w McLarenie, ponieważ jest to zespół, który w najbliższych latach na pewno wróci do czołówki Formuły 1, a Sainz jest wielkim talentem i przyszłym mistrzem świata – dodał Abiteboul.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone