Formuła 1

Nico Hulkenberg - Renault F1 Team

Cyril Abiteboul: Jesteśmy rozczarowani początkiem sezonu

Cyril Abiteboul przyznał, że początek sezonu w wykonaniu Renault nie należał do najbardziej udanych. Francuz podkreślił jednocześnie, że Grand Prix Monako będzie bardzo ważne dla stajni z Enstone.

Po pięciu rozegranych wyścigach obecnego sezonu Formuły 1 francuski producent ma na koncie zaledwie dwanaście punktów, które zawdzięcza dwóm siódmym miejscom — Nico Hulkenberga w GP Australii oraz Daniela Ricciardo podczas wyścigu w Chinach. W rezultacie francuski koncern zajmuje dalekie, ósme miejsce w klasyfikacji konstruktorów.

Wraz z rosnącą presją na wyniki zespołu Renault, Abiteboul jest przekonany, że zespół ma odpowiednie narzędzia i zasoby, aby osiągnąć wyznaczone cele na sezon 2019.

"Początek sezonu dla naszego zespołu nie był udany. Jesteśmy rozczarowani" – przyznał Abiteboul.

"Udało nam się zdiagnozować problem w naszych samochodach. Musimy je jak najszybciej rozwiązać, ponieważ mamy wyznaczone cele na ten rok."

"Moim zdaniem posiadamy odpowiednie narzędzia oraz zasoby, aby zrobić odpowiednie postępy. Zdajemy sobie sprawę, że inne zespoły nie stoją w miejscu i również rozwijają swoje samochody."

"Daniel i Nico to świetni kierowcy i w konkurencyjnej maszynie są w stanie walczyć o czołowe pozycje" – dodał szef Renault.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone