Corriere della Sera: Leclerc przedłuża kontrakt z Ferrari do końca 2024 roku

Charles Leclerc zaliczył udany debiut w barwach stajni z Maranello. Siedem pole position i trzy wygrane w sezonie 2019 umożliwiły mu – jak informuje włoski dziennik „Corriere della Sera” – podpisanie długoletniego kontraktu z zespołem Ferrari, z którym związany będzie przez najbliższych pięć lat.

W ramach nowej umowy Leclerc ma rocznie zarabiać 9 milionów euro. Podwyżka pensji ma za zadanie ustabilizować nieco wewnętrzną sytuację w zespole i zniwelować różnicę gaży między nim a partnerem z ekipy, Sebastianem Vettelem.

Przedłużenie kontaktu z Leclerkiem do końca 2024 roku to też swego rodzaju solidne zabezpieczenie na przyszłość dla Ferrari. Monakijczyk w swoim drugim sezonie w Formule 1 nie raz pokazał swój wielki talent oraz zadatki na przyszłego mistrza świata. Pokonał również bezapelacyjnie swojego zespołowego kolegę, przejmując rolę lidera i zajmując wyższą pozycję w końcowej klasyfikacji kierowców. Tak długi okres umowy wynegocjował Nicolas Todt, który śledził karierę Leclerca od momentu, gdy ten wstąpił do akademii młodych kierowców Ferrari.

Dla szefa włoskiej ekipy, Matti Binotto zatrudnienie Monakijczyka na dłuższy okres to „inwestycja w przyszłość”, dla pozostałych ekip – zwłaszcza Mercedesa – to swoisty pstryczek w nos. Zespół z Brackley, jeszcze na początku jesieni, miał zamiar zakontraktować Leclerca u siebie.

Mimo apetytu na zdobycie mistrzowskiego tytułu, Charles Leclerc jest świadomy tego, że może zająć to trochę czasu. Mercedes wciąż jest najmocniejszym zespołem w stawce, a Ferrari musi uporać się z wieloma wewnętrznymi problemami. Przyszły sezon rozstrzygnie również, kto zostanie jego partnerem zespołowym na kolejne lata.