Formuła 1

Esteban Ocon - Racing Point Force India / © Racing Point Force India F1 Team

Co dalej z przyszłością Estebana Ocona w Formule 1?

Przyszłość Esteban Ocona stanęła pod dużym znakiem zapytania od czasów zawirowań na rynku transferowym kierowców. Jest już pewne, że Ocon nie znajdzie angażu jako główny kierowca w McLarenie, Red Bullu czy Renault, do którego dołączy Daniel Ricciardo.

O sytuacji Estebana Ocona w rozmowie ze Sky Sports wypowiedział się sam Toto Wolff.

To, co działo się w tym roku w lipcu i sierpniu było po prostu niewiarygodne - powiedział Toto Wolff. W tle było tyle polityki, kłamstw i wszystko miało drugie dno.

W lipcu Esteban miał dwie oferty umów i była to tylko kwestia wyboru tej właściwej, ale skończyło się na tym, że nie ma teraz żadnej, ponieważ ludzie nie mają po prostu jaj, aby dotrzymać danego słowa.

Musimy to rozwiązać. Esteban jest silny, przeszedł trudne chwile w swojej karierze. Naprawimy też i to.

Nie wszystkie zdolne dzieciaki trafiają do samochodów i Esteban jest prawdopodobnie jednym z nich. Jednak zaopiekujemy się nim. Jest jedną z przyszłych gwiazd. Jestem o tym przekonany w stu procentach.

Na pytanie, czy powiązania Ocona z Mercedes mogą stanowić tu problem, Wolff odpowiedział: Tak może być.

Jednak, jeśli ktoś naraża swoje wyniki i nie bierze najlepszych kierowców, jest to ich problem nie nasz. Nie chcę na nikim polegać, podobnie jak młodzi kierowcy, którzy mają siłę i szybkość, nie powinni polegać na nikim innym. Uważam, że talent w końcu i tak znajdzie drogę do dobrego samochodu i z Estebanem tak będzie.

Brak Esteban Ocona będzie niepowodzeniem Formuły 1, ponieważ kierowca ten należy do grona młodych i obiecujących talentów, co potwierdził już niejednokrotnie na torze. Za Oconem przemawia także fakt, że posiada on doświadczenie, które dla wielu zespołów jest niezwykle ważne. Jednak pomimo tych wszystkich zalet, Ocon może mieć duży problem, aby znaleźć miejsce w Formule 1, ponieważ w swojej sytuacji znalazł się w niewłaściwym momencie - Toto Wolff ma pod swoimi skrzydłami kilku utalentowanych młodych kierowców, a miejsc w Formule 1 jest niewiele.

Jeśli Toto wypisze czek, jestem przekonany, że zapewni mu miejsce w Williamsie - powiedział Christian Horner, szef zespołu Red Bull Racing, w rozmowie ze Sky Sports.

Jest trzech super utalentowanych dzieciaków, zwłaszcza dwóch z nich jest bardzo mocnych, uważam. To byłoby wspaniałe, gdyby Ocon był obecny w Formule 1, podobnie jak George Russell. Jednak Toto może ich ostatecznie uwolnić, ponieważ szkoda, że tacy kierowcy nie mają miejsca w Formule 1 tylko ze względu na to, z kim są zakontraktowani.

Sądzę, że aktualnym problemem Toto jest fakt, że posiada on utalentowanych kierowców, ale nie ma miejsca. To będzie poważny problem dla tych, którzy pojawią się w przyszłym roku.

McLaren nie chciał Ocona ze względu na powiązania z Mercedesem

Zak Brown, szef zespołu McLaren potwierdził, że nie zdecydowali się na Ocona ze względu na jego powiązania z Mercedesem.

O przejściu młodego kierowcy do Woking mówiło się głośno już od dłuższego czasu i wydawało się, że wszystko zmierza właśnie w tym kierunku, zwłaszcza, że Ocon miał prawdopodobnie nawet przymiarki fotela, ale McLaren ostatecznie nie zdecydował się na Ocona.

Esteban jest kimś, kogo bardzo wysoko cenimy i uważam, że za każdym razem, gdy kierowca, z którym chciałbyś podpisać długoterminową umowę, ma powiązania z innym producentem, decydujesz się na niewłaściwą rzecz.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone