Formuła 1

Claire Williams - ROKiT Williams Racing

Claire Williams: Zespół nie jest na sprzedaż

Claire Williams, szefowa ekipy z Grove potwierdziła, że nie chce sprzedawać zespołu F1, który został założony przez jej ojca oraz Patricka Heada, po spekulacjach, jakoby Dmitry Mazepin wykazał zainteresowanie nabyciem Williamsa.

W ubiegłbym roku Dmitry Mazepin był bardzo bliski wykupienia zespołu Force India, jednak przegrał batalię z Lawrencem Strollem. W tym roku spekuluje się, że rosyjski miliarder jest zainteresowany kupieniem zespołu Williams.

Zespół z Grove jest w rozpaczliwej sytuacji pod względem osiągów, co pokazuje ich tempo, zarówno w ubiegłym sezonie, jak i w tegorocznej walce na torach F1. Williams, mimo mniejszego budżetu, w porównaniu z innymi ekipami w stawce, nie jest jednak w złej kondycji finansowej, choć zastrzyk gotówki byłby pomocny w poprawie ich pracy nad tegorocznym modelem FW42, którym rywalizują Robert Kubica i George Russell.

Claire Williams przyznała jednak, że nie odbyły się żadne rozmowy na temat sprzedaży zespołu i jasno dała do zrozumienia, że ekipa z siedzibą w Grove nie jest na sprzedaż.

"Widziałam te doniesienia; nie zwracam na nie uwagi" - przyznała. "Nie spotkałam się z panem Mazepinem, żeby o tym porozmawiać. W połowie ubiegłego roku odbyliśmy krótką rozmowę, ale później nie było żadnych spotkań."

"Chcę kategorycznie powiedzieć: Williams nie jest na sprzedaż. Nie mam zamiaru wystawiać Williamsa na sprzedaż i nie rozumiem, dlaczego mielibyśmy tak zrobić."

"Uważam, że w momencie takim jak ten, kiedy zespół jest w takim położeniu, takie plotki zawsze się pojawiają, jednak od biznesowej strony, gdy zespołowi się nie powodzi, sprzedaż w takim momencie nie byłaby dobra. Uważam, że rozważenie takiej możliwości mogłoby się odbyć tylko wtedy, gdy dobrze sobie radzisz. To właściwy czas na sprzedaż."

Szefowa ekipy z Grove przyznała, że zespół jest w tym sporcie od długich lat i nadal chce pokazać dobre tempo, dopisując do swoich osiągnięć kolejne zwycięstwa.

"Williams jest jednak w tym sporcie, jest od ponad czterech dziesięcioleci i nigdy nie chcieliśmy sprzedawać zespołu. To właśnie robimy; nie mam nic innego do roboty. Nie ma go więc na rynku."

"Nie chcę sprzedawać wszystkim. Chcę wyjść i udowodnić, że możemy coś zrobić w tym sporcie - wrócić na podium i wygrywać wyścigi" - dodała.

Droga Williamsa do powrotu na szczyt jest jednak bardzo długa o czym mogą zaświadczyć wyniki. Odbudowa tempa tegorocznego bolidu FW42 może jednak nie dojść do skutku, czego przyczyną jest konstrukcja maszyny Williamsa i wszystko wskazuje na to, że na lepsze wyniki trzeba będzie poczekać dopiero do sezonu 2020, a tegoroczne starty spisać na straty.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone