Formuła 1

Claire Williams -

Claire Williams: Ocon jest brany pod uwagę

Claire Williams, zastępca szefa zespołu Williams uważa, że niebranie Estebana Ocona jako kandydata do drugiego fotela w ekipie z Grove byłoby szaleństwem.

W piątek przed południem zespół, którego założycielem jest Frank Williams, ogłosił, że jednym z kierowców tej ekipy będzie George Russell. Według doniesień, kierowca, który mocno związany jest z Mercedesem, podpisał wieloletni kontrakt z brytyjskim teamem. Trzeba jednak znaleźć jeszcze drugiego zawodnika, który będzie reprezentował barwy Williamsa w drugim kokpicie. Przed sezonem 2018 zapewniano, że Siergiej Sirotkin ma wieloletnią umowę z zespołem, to ostatnie doniesienia z mediów mówią, że pozycja Rosjanina nie jest zbyt mocna, a szefostwo jest zawiedzione postawą 23-latka w tym roku. Głos w tej sprawie postanowiła zabrać Claire Williams.

Wciąż analizujemy sytuację na rynku kierowców – przyznała Williams.

Nasza lista kandydatów jest krótka. Jesteśmy bardzo zadowoleni z kierowców, których obserwujemy i myślę, że nie zajmie nam dużo czasu podjęcie ostatecznej decyzji, kto będzie reprezentował nasz zespół razem z George’m.

Córka Franka Williamsa potwierdziła również, że na liście kandydatów znajduje się Esteban Ocon.

Oczywiście Esteban jest brany pod uwagę w kontekście przyszłego sezonu. Prawdę mówiąc to byłoby szaleństwem gdybyśmy się nie interesowali nim. To młody, bardzo utalentowany chłopak, który ma papiery na przyszłego mistrza świata. Jednak mamy na liście kandydatów, którzy też mają świetne papiery. Musimy przeanalizować wszystkie możliwości i wybrać najlepszą – dodała Claire Williams.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone