Formuła 1

Claire Williams - Williams Racing

Claire Williams o Strollu: Spełnił nasze oczekiwania

Mimo słabego początku tegorocznego sezonu Williams jest zadowolony z wyników Lance’a Strolla.

Po sześciu wyścigach młody Kanadyjczyk ma na swoim koncie cztery punkty, dzięki ósmej lokacie w Baku. Ten wynik można porównać z ubiegłorocznym podium Strolla na tym obiekcie i uznać, że są to tak samo dobre rezultaty, ponieważ zespół od początku sezonu zmaga się z wieloma problemami.

Przyglądając się składowi kierowców jednej z najbardziej utytułowanych ekip w historii Formuły 1, szefowa Williamsa uważa, że Stroll ma przed sobą bardzo świetlaną przyszłość, a jego wyniki na torze są zadowalające.

Bardzo ciężko pracował, aby poprawić obszary, które musiał poprawić. Jest poddany krytyce, na którą nie zasługuje i myślę, że pokazuje ogromną dojrzałość w radzeniu sobie z tym wszystkim. Jestem bardzo dumna z pracy, którą dla nas wykonał i mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli dać mu samochód, dzięki któremu pokaże swój pełny potencjał. Szczerze wierzę, że ma przed sobą wspaniałą karierę w Formule 1 – powiedziała Claire Williams.

Co prawda, zespół nie rozpoczął rozmów z kierowcą na temat nowego kontraktu, ale według szefowej zespołu na tym etapie 19-latek spełnił oczekiwania ekipy.

Nie rozmawiamy jeszcze o kontrakcie, ale uważamy, że Lance spełnił nasze dotychczasowe oczekiwania, a my nie lubimy rezygnować z kierowców bez ważnego powodu.

Nadchodzące GP Kanady w ten weekend jest domowym wyścigiem dla Strolla, gdzie w ubiegłym sezonie zdobył swoje pierwsze punkty w Formule 1.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone