Formuła 1

George Russell - ROKiT Williams Racing

Claire Williams: Na ten moment skupiamy się na rozwoju tegorocznej maszyny

Claire Williams, szefowa zespołu Williams, nie chciała zdradzić, co było przyczyną opóźnienia w budowie bolidu i straty ponad dwóch dni testowych na torze Barcelona-Catalunya.

Zespół z Grove w niedzielę poinformował, że nie pojawi się na torze pierwszego dnia testów i pod dużym znakiem zapytania stał dzień drugi, który również okazał się bezproduktywny w wykonaniu Williamsa.

Nowy bolid oznaczony symbolem FW42 wyjechał na tor dopiero w środę w godzinach popołudniowych, za kierownicą którego zasiadł George Russell.

Williams nie ujawniła jednak, co było przyczyną tak dużego opóźnienia, dodając jednak, że zespół w tej chwili skupia się na rozwoju swojej nowej maszyny.

"Mieliśmy dość spore problemy, ciężko teraz mówić dokładnie co nie zagrało w naszym zespole i spowiadało spore opóźnienia z budową i debiutem nowej konstrukcji na torze" - powiedziała na torze Barcelona-Catalunya Claire Williams. "Na ten moment skupiamy się na rozwoju tegorocznej maszyny i musimy poczynić duże starania, żeby sytuacja jaką mieliśmy w tym roku, już nigdy się nie powtórzyła."

Szefowa ekipy przyznała również, że wyjazd FW42 na tor przyniósł niesamowitą ulgę dla niej i dla całego zespołu. W swojej wypowiedzi Claire przeprosiła również wszystkich kibiców oraz swoich etatowych kierowców, którzy najbardziej ucierpieli na tym całym zamieszaniu.

"Kiedy FW42 pojawił się pierwszy raz na torze z całego zespołu spadła niewyobrażalna presja, tak samo było w moim przypadku. Chce również z tego miejsca bardzo przeprosić wszystkich naszych kibiców oraz naszych kierowców, którzy bardzo ucierpieli na tym zamieszaniu."

Nie mogło zabraknąć również kwestii ostatnich plotek dotyczących Paddy’ego Lowe. Przypomnijmy, że w ostatnich dwóch dniach nasiliły się informacje mówiące, że szef działu technicznego Williamsa miałby opuścić zespół.

"Dotarły do mnie takie informacje, jednak muszę je zdementować. Na ten moment skupiamy się na rozwoju naszej nowej konstrukcji i nie przewidujemy żadnych roszad w naszym składzie" - dodała szefowa Williamsa.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone