Christian Horner: Zmiana przepisów rozwarstwi stawkę

Według Christiana Hornera, szefa ekipy Red Bull Racing, kluczem do zapewnienia możliwie małych różnic w stawce kierowców jest stabilność przepisów.

Władze Formuły 1 oraz Światowej Federacji Sportów Motorowych upatrują w przygotowanym na sezon 2021 nowym regulaminie technicznym remedium na potężne zróżnicowanie osiągów pomiędzy poszczególnymi ekipami.

Zdaniem Brytyjczyka jednak, to właśnie sezon 2021 może być do tej pory jednym z najbardziej wyrównanych:

“Zazwyczaj zmiana przepisów rozwarstwia stawkę. Paradoksalnie, sezon 2020 może być jednym z najbardziej wyrównanych i prawdopodobnie o tytuł będą w nim walczyły trzy ekipy. Wszystko to może się zmienić w 2021 roku" - powiedział Horner, jednocześnie zaznaczając, że dużym bodźcem motywującym do rozwoju samochodu Red Bulla, a tym samym zacieśnienia walki jest okres dominacji Mercedesa.

“Mercedes ma bardzo mocny okres dominacji. Gratuluję Lewisowi wspaniałego osiągnięcia jakim jest sześć tytułów. Stawiają nam wysoko poprzeczkę, ale myślę, że stawka zaczyna się już wyrównywać."

Dla ekipy z Milton Keynes, walka o dołączenie do najlepszych dwóch ekip zaczyna się już teraz. Według Hornera, sezon 2019 od początku był traktowany bowiem jako przejściowy, w związku ze zmianą dostawcy jednostki napędowej:

“Ten sezon od początku był uznawany za przejściowy, ze względu na zmianę naszego partnera silnikowego. Muszę wyrazić wiele uznania dla Hondy, ze względu na postępy w ciągu tego roku. Poczynili duży progres dzięki czemu odnieśliśmy kilka zwycięstw i zdobywaliśmy pole position.”

“W Monako byliśmy bardzo mocni, podobnie na Węgrzech. Jesteśmy na prawidłowej ścieżce. Najważniejsze to utrzymać tempo prac przez zimę i w ten sposób wejść w nowy rok” - zakończył szef ekipy.