Christian Horner spokojny o przyszłość Verstappena w Red Bullu

Szef zespołu Aston Martin Red Bull Racing przyznał po wyścigu o Grand Prix Niemiec, że czuje się zrelaksowany w kwestii pozostania Maxa Verstappena w stajni z Milton Keynes.

W tegorocznej rywalizacji kierowca z Holandii, w dotychczas rozegranych jedenastu rundach, dwukrotnie jako pierwszy przekraczał linię mety wyścigu. Dzięki wygranej na torze Hockenheim Verstappen odrobił dużo punktów do Valtteriego Bottasa i w tej chwili jego strata do kierowcy Mercedesa wynosi zaledwie 22 punkty. Christian Horner po dwóch zwycięstwach swojego zawodnika jest zdania, że 21-latek nie ma powodu, aby rozważać odejście z austriackiego zespołu.

„Jeśli chodzi o przyszłość Maxa w naszym zespole, to jestem spokojny” – przyznał Horner. „To wspaniały zawodnik, który chce wygrywać wyścigi i my to mu umożliwiamy. Jesteśmy na półmetku mistrzostw, a on zdołał wygrać już dwa wyścigi w tym sezonie. Widzi, że robimy postępy i staramy się przygotować samochód najlepiej, jak potrafimy”.

45-latek dodał również, iż był zaskoczony dominacją Verstappena w wyścigu na Hockenheimringu, który odbywał się w zmiennych warunkach.

„Warunki podczas wyścigu o Grand Prix Niemiec były idealne dla niego. Myślę, że Max uwielbia takie warunki. Już podczas wyścigu na torze Interlagos w 2016 roku pokazał, że potrafi się odnajdywać w takich warunkach” – dodał Brytyjczyk.