Formuła 1

Daniel Ricciardo - Aston Martin Red Bull Racing

Christian Horner: Nasze tegoroczne wyniki byłyby takie same z Hondą

Nie milkną echa nad sensem, jak i powodem zmiany dostawcy jednostek napędowych przez ekipę Red Bulla. W tej sytuacji, po raz kolejny szef zespołu Christian Horner, argumentuje podjętą decyzję oraz chwali japońskiego producenta.

Red Bull Racing wygrał w tym sezonie trzy wyścigi korzystając z silników Renault. Jednakże, zdaniem Christiana Hornera, zwycięstwa te, byłby możliwe nawet przy jednostce napędowej Hondy.

Wciąż wygralibyśmy Grand Prix, w których wygraliśmy – powiedział Horner dla Autosport.

Honda znajduje się w granicach jednego procenta pomiaru miejsca, w którym jesteśmy obecnie. Nadal istnieje przepaść Renault i Hondy do Ferrari oraz Mercedesa, lecz mając w centrum zainteresowania producenta OEM, takiego jak Honda możemy ich dogonić. Dodatkowo, staliśmy się w pewnym czasie dla Renault ich klientem, ponieważ skupiali się wyłącznie na swoim zespole.

Zdaniem szefa zespołu Red Bulla, jego ekipa w sezonie 2019 będzie mogła wdrażać nowy silnik wydajnie i efektywnie.

Obecnie z Renault sytuacja wygląda w ten sposób, że pozycjonowanie jakiegokolwiek punktu jednostki, jest podyktowane przez Enstone. Dlatego często musimy iść na kompromisy. Z Hondą natomiast, będziemy przeprowadzać dyskusję, aby zoptymalizować integrację silnika z podwoziem.

Honda ma zasoby. Uważam, że największym problemem Renault jest finansowe zaangażowanie w proces badawczo-rozwojowy. Mercedes, jak i Ferrari zainwestowali w to dużo pieniędzy. Jednostki są naprawdę skomplikowane, lecz wyraźnie widać, że każda poprawka przynosi przyrost mocy u producentów - zakończył.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone