Formuła 1

Christian Horner i Max Verstappen - Aston Martin Red Bull Racing

Christian Horner: Max Verstappen zostanie z nami przynajmniej do 2021 roku

Christian Horner zabrał głos w sprawie ostatnich spekulacji, które dotyczą przyszłości Maxa Verstappena w zespole Red Bull Racing. Jak poinformował szef ekipy z Milton Keynes sytuacja kontraktowa Holendra, nie pozwala mu opuścić Red Bulla przed 2021 rokiem.

W ostatnich dniach bardzo głośno zrobiło się wokół Maxa Verstappena i nie ma to tylko związku z jego ostatnim fenomenalnym zwycięstwem na Red Bull Ringu. Podczas GP Austrii nasiliły się spekulacje na temat przyszłości 21-latka i pewnej klauzuli zawartej w jego kontrakcie, która umożliwiłaby Holendrowi odejście z Red Bulla pod pewnymi warunkami. Według Christiana Hornera informacja o rzekomym szybkim odejściu Maxa z jego zespołu jest nieprawdziwa, a młody holenderski kierowca pozostanie w ekipie z Milton Keynes przynajmniej do 2021 roku.

Cały zespół oraz Max jest zadowolony z dotychczasowej współpracy, więc nie widzę żadnych szans na żadne roszady w naszym składzie na sezon 2020. W ostatnich dniach pojawiły się bardzo duże spekulacje na temat przyszłości Maxa w Red Bullu, według których miałby on już wkrótce odejść z naszego zespołu. Są to tylko spekulacje, które nie mają i nie znajdą odzwierciedlenia w rzeczywistości. Max bardzo wierzy w nasz projekt, co powoduje, że nadal będziemy razem współpracować. Oficjalnie mogę zapewnić, że Max Verstappen będzie naszym kierowcą przynajmniej do 2021 roku” - powiedział Christian Horner.

Według informacji Auto Moto und Sport Max Verstappen mógłby opuścić swój aktualny zespół jeszcze przed wygaśnięciem obowiązującej umowy. Taki ruch ma mu umożliwić zawarta w kontrakcie klauzula, według której Holender może opuścić zespół Red Bulla w przypadku mało konkurencyjnego bolidu lub zajmowania pozycji tuż poza podium w danej części sezonu. Dokładnie, co znajduje się w tym dodatkowym zapisie w kontrakcie holenderskiego kierowcy, nie dowiemy się nigdy, ponieważ takie dokumenty są poufne i bardzo strzeżone.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone