Formuła 1

Christian Horner - Aston Martin Red Bull Racing

Christian Horner dementuje problemy z wibracjami silnika Hondy

Szef zespołu Red Bull Racing, Christian Horner zaprzeczył informacjom dotyczącym występowania wibracji w jednostce napędowej Hondy.

Podczas pierwszej tury przedsezonowych testów pojawiły się spekulację, iż nowy silnik Hondy ma kłopoty z wibracjami, co z kolei – według byłego inżyniera McLarena, Marca Priestleya – uniemożliwia samochodom Red Bulla korzystać z pełnej mocy. Sugerowano również, że jest to powodem spędzania w garażu większej ilości czasu –  w porównaniu do innych ekip – przez kierowców zespołu.

Problem z wibracjami w jednostce napędowej występował również w samochodach Toro Rosso, które zaczęły używać silników Hondy w ubiegłym sezonie.

Sugestiom zaprzecza jednak Christian Horner. Szef ekipy Red Bull Racing uważa, że z jednostkami napędowymi Hondy jest wszystko w porządku i wszystko działa zgodnie z planem.

„Nie ma żadnych problemów z wibracjami, nie napotkaliśmy ich podczas jakiegokolwiek przejazdu. Nie jestem więc pewien, skąd się wzięły takie informacje” – powiedział Christian Horner w rozmowie z portalem RaceFans.

Szef ekipy dodał również, że podczas testów eksperymentowali już z ustawieniami mniejszego docisku aerodynamicznego.

„Wcześniej w tygodniu jeździliśmy już z nieco mniejszym dociskiem, ale oczywiście chodziło nam o zrozumienie tych przepisów i regulacji. Samochód spełnia cele, które sobie założyliśmy. Jak zawsze o tej porze roku zbyt łatwo jest wmieszać się w interesy rywali. My jesteśmy bardzo skupieni na tym, co robimy, na naszym własnym programie. Do tej pory wszystko przebiega zgodnie z planem.”

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone