Formuła 1

Chiny otrzymają drugi wyścig Formuły 1?

Formuła 1 prowadzi rozmowy z sześcioma samorządami w Chinach, aby zorganizować drugie grand prix w tym kraju.

Chiny, jako jedyny kraj w kalendarzu F1, mogłyby otrzymać drugi wyścig, który byłby rundą uliczną - takie informacje otrzymała AFP, czyli francuska agencja prasowa.

Zapytany o taką możliwość Sean Bratches, dyrektor zarządzający działaniami komercyjnymi Formuły 1, nie potwierdził ani nie zaprzeczył tym informacjom.

"Bylibyśmy bardzo zainteresowani wyścigiem ulicznym" - powiedział Bratches w Szanghaju. "Byłoby to miłe zestawienie ze specjalnie wybudowanym, niezwykłym obiektem, jaki mamy tutaj."

Bratches potwierdził, że szefowie Formuły 1 odwiedzają w tym tygodniu sześć potencjalnych miast, które mogłyby zostać gospodarzem drugiego wyścigu w Chinach.

"W każdym z nich organizowane są spotkania z urzędnikami państwowymi, aby porozmawiać o wyborze drugiego miasta, w którym odbędzie się Grand Prix."

Szefostwu Formuły 1 zależy na organizacji kolejnego ulicznego grand prix, ponieważ uważają, że to jeden z lepszych sposobów na przyciągnięcie kibiców.

Chiny to najbardziej zaludniony kraj na świecie, a liczba fanów sportów motorowych rośnie. Zdaniem Bratchesa, to tylko kwestia czasu, gdy w Formule 1 pojawi się w chiński kierowca lub chiński zespół.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone