Formuła 1

Charles Leclerc - Alfa Romeo Sauber F1 Team / © Sauber Motorsport AG

Charles Leclerc zaskoczony swoim okrążeniem kwalifikacyjnym na Interlagos

Charles Leclerc był pozytywnie zaskoczony swoim mocnym okrążeniem podczas kwalifikacji do Grand Prix Brazylii, w których zdołał awansować do finałowej części.

W wyniku nasilających się opadów pod koniec Q2 zespół Sauber poprosił swojego kierowcę, aby ten zjechał do alei serwioswej, jednak Leclerc zdecydował się ostatecznie na jeszcze jedno okrążenie.

Na oponach super miękkich odnotował wynik 1:08.335, awansując dzięki temu do Q3.

Pod względem niespodziewanych okrążeń, to na pewno numer jeden, ponieważ nawet się tego nie spodziewałem - powiedział Charles Leclerc.

Szczerze mówiąc, przed wykonaniem tego okrążenia, powiedziałbym, że przyczepność zmusza nas do pozostania w boksach, ponieważ była ona naprawdę niska w niektórych miejscach.

Byłem jednak niezmiernie zadowolony z tego okrążenia, nie sądzę, abym kiedykolwiek tak głośno wrzasnął niż wówczas, gdy mijałem linię mety i zobaczyłem, że dostaliśmy się do Q3.

Sądzę, że było to duże zaskoczenie nie tylko dla mnie, ale także dla zespołu i wszystkich śledzących nas przed telewizorami.

Nikt się tego nie spodziewał. Chciałem po prostu wyjechać i spróbować jeszcze raz bo nie lubię się poddawać, chociaż myślałem, że to mało realistyczne, ale po prostu chciałem spróbować.

Charles Leclerc w kwalifikacjach zajął ósmą lokatę, ale do wyścigu ruszy z siódmej po karze przesunięcia o pięć pozycji na starcie dla Daniela Ricciardo.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone