Formuła 1

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari Mission Winnow

Charles Leclerc zafascynowany wyścigiem MotoGP: Chcę spróbować jazdy jednym z tych motocykli

Charles Leclerc był jednym z gości podczas Motocyklowego Grand Prix Włoch. Monakijski kierowca zafascynował się widowiskiem na torze Mugello i zapragnął spróbować w przyszłości jazdy jednym z motocykli MotoGP.

21-latek po raz pierwszy odwiedził zawody najbardziej prestiżowej serii wyścigów motocyklowych. Leclerc był gościem Ducati, którego sponsorem tytularnym – podobnie jak i Sucderii Ferrari – jest Mission Winnow. Była więc to świetna okazja, by obejrzeć na żywo jeden z najbardziej ekscytujących wyścigów MotoGP w ostatnich sezonach.

Choć Monakijczyk pragnie wywalczyć tytuł mistrzowski w Formule 1, tak rywalizacja motocyklistów spodobała mu się na tyle, że chciałby w przyszłości pojeździć jednym z motocykli MotoGP. Uważa bowiem, że mimo różnic pasja do obu sportów jest podobna.

„Jest to bardzo imponujące, to mój pierwszy raz na MotoGP. Widzieć prędkość, z jaką oni przejeżdżają przez zakręty na dwóch kółkach jest po prostu niesamowita” – powiedział Charles Leclerc. „Miałem jeden wolny dzień, więc zdecydowałem się tutaj przyjechać, to zawsze dobra zabawa. [Jeździłem na Mugello] w przeszłości w Formule 3, ale będąc tutaj teraz pierwszy raz [na MotoGP], absolutnie chcę spróbować jednego z tych motocykli”.

„Może od razu nie mogę jeździć jednym z tych motocykli, ale może potrenowanie z nimi będzie teraz celem. Czuję się jak w swoim środowisku. W końcu są to dwa zamiast czterech kółek, ale pasja jest ta sama, wspaniale jest to zobaczyć”.

Triumfatorem na torze Mugello został Danilo Petrucci z zespołu Ducati. Dla Włocha było to pierwsze w karierze zwycięstwo w MotoGP.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone