Formuła 1

Charles Leclerc - Alfa Romeo Sauber F1 Team

Charles Leclerc z kontraktem w Scuderii Ferrari do 2022 roku

Szef zespołu Scuderia Ferrari, Maurizio Arrivabene ujawnił, że Charles Leclerc podpisał umowę na starty w ekipie z Maranello, z którą zostanie do 2022 roku.

W listopadzie 2015 podpisałem z Charlesem pierwszy kontrakt odnośnie Akademii Kierowców Ferrari. W tej umowie zawarliśmy, zobowiązaliśmy, podpisaliśmy i napisaliśmy jego przyszłość w Formule 1, podobnie jak zrobiliśmy to z Giovinazzim - przyznał Arrivabene.

Oznaczało to, że zmieniliśmy sposób, w jaki organizujemy Akademię Kierowców Ferrari, ale także, w jaki sposób zamierzamy rozwijać talenty na przyszłość. Charles Leclerc więc nie jest wielką niespodzianką, jest jednym z utalentowanych kierowców, których mamy w Formule 1. Jest facetem, który dorastał z nami i mam nadzieję, że będzie kontynuował swoją karierę u nas, przynajmniej do 2022 roku.

Kiedy dokonujesz takich wyborów, nie możesz patrzeć tylko na krótkoterminowe zobowiązanie, ale także na dłuższą współpracę. Długoterminowe zaangażowanie oznacza, że nie chodzi tu jedynie o przyszły rok, ale także o przyszłość zespołu - jak wychowasz młody talent i czego od niego oczekujesz w przyszłości.

Pierwszym błędem jest zbyt duża presja na barkach tego chłopaka. Może to być potencjalnie ogromny błąd.

Szef Ferrari przyznał, że zakontraktowanie Charlesa Leclerca było tylko i wyłączenie jego decyzją i nie świadczy, że źle postrzega Kimiego Raikkonena.

Nie ma to nic wspólnego z szacunkiem, jaki mam do Kimiego jako człowieka i kierowcy, ale jeśli musisz dokonać wyboru, myśląc o przyszłości zespołu, uważam, że dokonaliśmy właściwej decyzji, dla nas i dla Kimiego.

Współpraca z Kimim jest tak dobra, że zrozumiał - kontynuował Arrivabene. To nie tylko kwestia powiedzenia mu, to przejście przez cały proces.

Nawet nie próbował powiedzieć: "chciałbym, żebyś zmienił zdanie", czy coś podobnego. Jest zawodowym kierowcą. Usłyszałem także wiele innych rzeczy, takich jak: "mówienie mu na Monzy było złym pomysłem".

Właściwy czas nie jest napisany na papierze, jednak to co jest na nim uwzględnione to to, że kiedy podpisujemy umowę z kierowcą, podpisujemy kontrakt z profesjonalistą - wyjaśnił szef Ferrari.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone