Formuła 1

Charles Leclerc - Alfa Romeo Sauber F1 Team / © Sauber Motorsport AG

Charles Leclerc z dwuletnim kontraktem w Ferrari?

Charles Leclerc jest jednym z kandydatów do objęcia fotela w zespole Ferrari i według brytyjskiego serwisu BBC prawdopodobnie zgodził się, choć jeszcze nie podpisał, na dwuletnią umowę z ekipą z Maranello, gdzie miałby zastąpić Kimiego Raikkonena.

W piątek Frederic Vasseur, szef ekipy Sauber, dla której aktualnie ściga się Leclerc, zaprzeczał doniesieniom, że Leclerc mógłby przejąć miejsce Fina już w tym sezonie, podczas GP Belgii.

Mamy kontrakt do końca sezonu i nie rozmawialiśmy jeszcze o przyszłości - przyznał Vasseur w rozmowie z serwisem Autosport.

BBC zaznacza jednak, że to tylko kwestia czasu, kiedy młody Leclerc zmieni zespół. Monakijczyk zostałby partnerem Sebastiana Vettela do 2020 roku.

Ferrari odmówiło komentarza w tej sprawie, nazywając całą sytuację "medialnymi spekulacjami".

Sam kierowca z kolei podkreślał, że reprezentowanie Ferrari byłoby dla niego spełnieniem marzeń.

To moje marzenie z dzieciństwa i mam nadzieję, że pewnego dnia się spełni. Zrobię wszystko, aby do tego doszło w przyszłym roku, ale decyzja nie zależy ode mnie, a jedyną rzeczą, którą mogę zrobić jest dać z siebie wszystko na torze i mam nadzieję, że będzie to wystarczające, aby rozważyć moją osobę na przyszły sezon.

Włoska La Gazzetta dello Sport zasugerowała, że nowa umowa Leclerca byłaby warta 5 milionów euro. W 2019 kierowca miałby otrzymać 2 miliony, a w następnym roku 3 miliony euro. Oficjalne ogłoszenie tej decyzji miałoby mieć miejsce pomiędzy belgijskim a włoskim Grand Prix.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone