Formuła 1

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari Mission Winnow

Charles Leclerc: W niedzielę liczy się tylko zwycięstwo

Charles Leclerc przyznał po zdobyciu pole position w sobotnich kwalifikacjach do wyścigu o Grand Prix Austrii, że ma zamiar być najlepszy również w niedzielnej rywalizacji na torze Red Bull Ring.

Przed weekendem wyścigowym w Austrii kierowca z Monako nie ukrywał, że obiekt położony w Spielbergu jest jednym z jego ulubionych i liczy na dobry rezultat. 21-latek w przeszłości wygrywał na tym torze w niższych seriach wyścigowych zarówno w GP3, jak i Formule 2. Kierowca zespołu Ferrari w sobotę poczynił olbrzymi krok w drodze po hat-tricka, wygrywając sesję kwalifikacyjną.

„Samochód był niesamowity w kwalifikacjach” – powiedział Charles. „Co prawda w piątek mieliśmy lekkie problemy z przyczepnością, ale wprowadzone zmiany w samochodzie sprawiły, że czułem się bardzo komfortowo i bardzo się cieszę, że do jutrzejszego wyścigu wystartuję z pierwszego pola”.

„Jednak w sobotę nie są rozdawane punkty, dlatego najtrudniejsza część weekendu jest przed nami. W niedzielę liczy się dla nas tylko zwycięstwo i zrobię wszystko, aby nasz bolid przejechał jako pierwszy linię mety, ponieważ chcę w końcu wygrać swój pierwszy wyścig w Formule 1” – dodał Monakijczyk.

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone