Charles Leclerc: To przesada porównywać mnie do Schumachera

Ostatnie występy Charlesa Leclerca sprawiły, że Monakijczyk jest coraz częściej porównywany do Michaela Schumachera. 21-latek uważa jednak, że takie stwierdzenia są przesadzone.

Po zaledwie roku startów w Formule 1 Charles Leclerc otrzymał ogromną szansę – trafił do legendarnego zespołu Ferrari. Monakijczyk od razu ją wykorzystał, odnosząc swoje premierowe zwycięstwo podczas GP Belgii. Tydzień później triumfował natomiast na torze Monza, co było pierwszą od 2010 roku wygraną kierowcy Ferrari na tym włoskim obiekcie.

W Singapurze był bardzo blisko odniesienia trzeciego z rzędu zwycięstwa, lecz ostatecznie strategiczna decyzja zespołu sprawiła, że do mety dojechał na drugiej pozycji. Mimo to w świecie Formuły 1 pojawiły się głosy porównujące Leclerca do Michaela Schumachera. Monakijczyk ma bowiem – tak jak to zrobił siedmiokrotny mistrz świata – przywrócić zespół Ferrari na szczyt i dać im mistrzostwo świata.

Choć w tym roku Charles imponuje formą, zwłaszcza w ostatnich wyścigach, tak mimo swojej ogromnej ambicji pozostaje skromnym kierowcą. Uważa on, że jest zbyt wcześnie, by go porównywać do takiej legendy, jaką jest Michael Schumacher.

„Zawsze bardzo miło jest słyszeć tego typu rzeczy, ale jestem zaledwie 21-latkiem i nie udowodniłem niczego w porównaniu do tego, co udowodnił Michael” – mówił Charles Leclerc. „Na razie jest to przesadą, by mówić o tego typu rzeczach”.

„Pracuję nad swoją karierą, ze swojej strony staram się mieć ją możliwie najlepszą. Bycie porównywanym do Michaela jest jednak zaszczytem, ale wydaje mi się to bardzo dalekie”.

Do końca sezonu pozostało jeszcze sześć wyścigów. Charles Leclerc obecnie w klasyfikacji generalnej zajmuje trzecie miejsce, mając na swoim koncie 200 punktów, tyle samo ile Max Verstappen. Do prowadzącego w tabeli Lewisa Hamiltona traci natomiast 96 „oczek”.

Leclerc ma również szansę już w swoim pierwszym sezonie w Ferrari pokonać Sebastiana Vettela. Nad Niemcem ma obecnie 6 punktów przewagi.