Formuła 1

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari

Charles Leclerc: To nie było perfekcyjne okrążenie

Charles Leclerc przyznał, że mógł osiągnąć lepsze okrążenie podczas kwalifikacji do Grand Prix Rosji, mimo iż pokonał swoich rywali i wywalczył czwarte z rzędy pole position.

Monakijczyk pierwsze szybkie okrążenie pojechał już w Q2, jednak przyznał, że czyste kółko pokonał dopiero w finałowej sesji podczas pierwszego przejazdu. Kierowca Ferrari w drugim wyjeździe na tor poprawił swój najlepszy rezultat i zakończył kwalifikacje z przewagą ponad czterech dziesiątych sekundy nad Lewisem Hamiltonem.

"Nie sądzę, abym miał jakieś czyste okrążenie przed Q3" - powiedział Charles Leclerc.

"Myślę, że pierwsze okrążenie w Q3 było bardzo dobre, drugie okrążenie również bardzo dobre, ale do szesnastego zakrętu, gdzie straciłem tył auta, a w konsekwencji trochę czas na okrążeniu."

"Trochę dostosowałem balans aerodynamiczny i czułem się coraz bardziej pewny siebie."

Leclerc podkreślił, że nie zmienił swojego podejścia od ostatnich czterech rund i jest świadomy, że to się kiedyś skończy, lecz on sam nie wie kiedy.

"Oczywiście czuję się pewnie, wyjeżdżając na kwalifikacje, ale w pewnym momencie to się w skończy, więc czy teraz, czy później, nie wiem" - przyznał Monakijczyk.

"Jedyne co próbuję zrobić to skupić się na sobie, wykonać dokładnie taką samą procedurę, jak od czterech ostatnich wyścigów."

"Zdecydowanie nie wsiadam do samochodu z myślami, że będzie łatwo. Po prostu staram się pracować tak jak w poprzednich wyścigach."

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone