Formuła 1

Charles Leclerc - Alfa Romeo Sauber F1 Team

Charles Leclerc: Siódma pozycja smakuje jak zwycięstwo

Monakijczyk nie ukrywał swojego zadowolenia po wyścigu o Grand Prix Rosji. Kierowca Saubera utrzymał swoje siódme miejsce z kwalifikacji i był najlepszy z „reszty” stawki.

Zawodnik, który od przyszłego sezonu będzie reprezentował barwy Ferrari, gdzie zastąpi Kimiego Raikkonena, rozpoczął wyścig od bardzo dobrego startu wyprzedzając Estebana Ocona, a następnie popisał się fantastycznym manewrem w zakręcie numer trzy, zyskując pozycję na rzecz Kevina Magnussena. W późniejszej fazie wyścigu Leclerc musiał uznać wyższość kierowców Red Bulla, którzy startowali z końca stawki po karach, jakie dostali za wymianę komponentów w samochodach.

Dałem z siebie wszystko dzisiaj. To był dla mnie idealny wyścig a zespół wykonał fantastyczną pracę przez cały weekend - przyznał zadowolony Charles Leclerc. Cieszę się, że mogłem dziś walczyć z Estebanem i Kevinem jak równy z równym.

Byłem zaskoczony swoim tempem, ponieważ w piątek i sobotę nic nie wskazywało, że będziemy mogli powalczyć z Haasem i Force India - dodał Monakijczyk.

Dumy ze swojego podopiecznego nie krył również szef zespołu Sauber Fredric Vasseur.

Dzisiejszy wynik to ukoronowanie ciężkiej pracy naszego zespołu. Mieliśmy dobre pozycje startowe, które wykorzystaliśmy. Charles dał pokaz swoich umiejętności na pierwszych okrążeniach, ale równocześnie dbał o prawidłową pracę opon.

Siódme miejsce to znak, że jesteśmy w stanie walczyć w środku stawki. Musimy nadal ciężko pracować i mam nadzieję, że w Japonii znów będziemy konkurencyjni – powiedział Francuz.

Drugi kierowca zespołu z Hinwil, Marcus Ericsson, niestety nie zdobył punktów. Szwed ukończył niedzielny wyścig o Grand Prix Rosji na trzynastym miejscu.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone