Formuła 1

Charles Leclerc - Alfa Romeo Sauber F1 Team

Charles Leclerc ponownie kończy kwalifikacje w pierwszej dziesiątce

Charles Leclerc z zespołu Alfa Romeo Sauber F1, ponownie znalazł się w pierwszej dziesiątce finałowej sesji kwalifikacyjnej i do Grand Prix Wielkiej Brytanii ruszy z dziewiątego pola.

Już pierwsze piątkowe treningi pokazały, że Monakijczyk będzie walczył o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Kierowca Saubera pierwszy trening zakończył na trzynastej lokacie, a następnie poprawił swoje tempo o pół sekundy i zakończył dzień na dziesiątej pozycji.

Jestem bardzo zadowolony z tego, jak minął dzień - mówił Leclerc po piątkowych treningach. Czułem się dobrze w samochodzie i zrobiliśmy sporo postępów między pierwszym a drugim treningiem.

Wykorzystamy to, czego się nauczyliśmy i będziemy dążyć do dalszych postępów w kolejnych sesjach.

Kolejna poprawa przyszła w trzecim treningu, który Leclerc zakończył na siódmym miejscu, co przyniosło korzyści w sesji kwalifikacyjnej.

Leclerc do rywalizacji na torze Silverstone ruszy z piątej linii obok Estebana Ocona.

Jestem bardzo szczęśliwy, że ponownie ukończyłem kwalifikacje w Q3 - powiedział Charles Leclerc, po wywalczeniu dziewiątego pola do Grand Prix Wielkiej Brytanii. To świetne dla całego zespołu i był to wysiłek całej ekipy.

Teraz musimy skupić się na wyścigu i kontynuować pracę w ten sam sposób, aby go jutro dobrze ukończyć. To właśnie liczy się na końcu.

Dziękuję zespołowi na dziś i nie mogę doczekać się jutrzejszego powrotu do samochodu - dodał Monakijczyk.

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone