Formuła 1

Charles Leclerc - Ferrari / © Scuderia Ferrari

Charles Leclerc: Jestem bardzo szczęśliwy

Charles Leclerc nie ukrywał radości ze zdobytego pole position - pierwszego w karierze F1 - podczas kwalifikacji do GP Bahrajnu.

Monakijczyk był szybszy od swojego partnera zespołowego, Sebastiana Vettela, a także ustanowił rekord toru Bahrain International.

Po zakończonych kwalifikacjach przyznał, że udało mu się ustrzec przed błędami, jakie popełnił w Melbourne.

"Jestem bardzo szczęśliwy. Oczywiście w ostatnim wyścigu nie byłem zadowolony z moich kwalifikacji - popełniłem kilka błędów w Q3, ale ciężko pracowałem aby nie powtórzyć ich tutaj. Wygląda na to, że wykonaliśmy całkiem niezłą robotę" - powiedział Leclerc.

"Nie było to łatwe, ponieważ Seb jest niesamowitym kierowcą. Wiele się od niego nauczyłem i prawdopodobnie jeszcze nauczę. Dziś jednak cieszę się, że mogę być przed nim."

Vettel nie był w stanie zrównać się z Charlesem w żadnym segmencie kwalifikacji. Co więcej, w Q2 kiedy natknął się na korek, musiał wykonać dodatkowy przejazd na świeżym komplecie miękkich opon, przez co w Q3 pozostał mu tylko jeden.

Niemiec przyznał jednak, że to Charles wykonał w kwalifikacjach lepszą pracę. "Uważam, że Charles wykonał dziś bardzo dobrą robotę i zasłużył na pole position. Jestem jednak zadowolony z finałowego okrążenia, które dało mi drugie miejsce bo stawia nas to w dobrym położeniu przed jutrzejszym wyścigiem."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone