Formuła 1

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari Mission Winnow

Charles Leclerc bez punktów w w GP Monako: Zaczęło się fajnie, ale skończyło katastrofą

Charles Leclerc nie zaliczy do udanych weekendu wyścigowego na torze w Monako. Kierowca Ferrari nie ukończył bowiem swojego domowego wyścigu, do którego startował z piętnastego pola.

Monakijczyk przystępował do sobotnich kwalifikacji w dobrym nastroju, zwłaszcza po tym, gdy uzyskał najlepszy czas w trzecim treningu. Gdy jednak przyszło walczyć mu o pole position, jego zespół popełnił poważny błąd. Ferrari zaufało wyliczeniom i nie wypuściło swojego kierowcy w końcówce Q1. Niestety, ekipa się przeliczyła, a Leclerc zakończył kwalifikacje na szesnastym miejscu. Po karze dla Giovinazziego awansował jednak na piętnastą lokatę.

Mimo startu z odległej pozycji, Monakijczyk starał się szybko przedzierać w stawce. Po kilku okrążeniach przesunął się już na dwunastą lokatę. Wtedy też postanowił w La Rascasse zaatakować Nico Hulkenberga. Próba ta okazała się jednak zbyt optymistyczna i pomiędzy kierowcami doszło do kontaktu. W konsekwencji Leclerc uszkodził swoją prawą tylną oponę.

Nim kierowca Ferrari dojechał do alei serwisowej, przejechał pełne okrążenie. W tym czasie doszło do poważnych uszkodzeń w jego samochodzie, co sprawiło, że stał się on ciężki w prowadzeniu. Będąc na ostatnim miejscu, Leclerc postanowił więc wycofać się z rywalizacji.

„Było bardzo trudno. Jak powiedziałem przed wyścigiem, musiałem podjąć wiele ryzyka, co też zrobiliśmy” – wyjaśnił po GP Monako Charles Leclerc.

„Na początku było fajnie, ale niestety skończyło się katastrofą. To jest problem z Monako, kiedy startujesz piętnasty, a nie jest to twoją prawdziwą pozycją. Trudno było dzisiaj zaliczyć comeback”.

Widać było, że Leclerc chciał się zaprezentować w Monako z jak najlepszej strony i mocno ryzykował. Niestety, przesadził, co skończyło się szybkim końcem rywalizacji. Zauważył to również Nico Hulkenberg.

„Myślę, że był dzisiaj niecierpliwy, sfrustrowany wczorajszym dniem i chciał przebijać się w stawce. To jest jednak Monako, to tak nie działa” – powiedział Nico Hulkenberg.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone