Formuła 1

Casey Stoner / © Ducati

Casey Stoner zakończy współpracę z Ducati pod koniec tego roku

Casey Stoner, który pełnił funkcję kierowcy testowego i ambasadora marki Ducati, zamierza zakończyć współpracę z włoską ekip pod koniec tego roku.

Australijczyk powrócił do Ducati w 2016r., aby objąć rolę kierowcy testowego. Niemniej jednak od stycznia Stoner nie prowadził motocykla Desmosedici, a poza tym we włoskich mediach przyznał, że zespół nie słucha jego opinii.

Chciałbym podziękować Ducati za wspaniałe wspomnienia, a zwłaszcza wsparcie i entuzjazm fanów Ducati, za naszą wspólną pasję do wyścigów i motocykli, zawsze będę o tym pamiętał - powiedział Stoner.

W ciągu ostatnich trzech lat dobrze współpracowało mi się z zespołem testowym, inżynierami i technikami, kiedy pracowaliśmy nad udoskonaleniem pakietu GP Desmosedici. Chcę szczerze życzyć zespołowi wszystkiego najlepszego w ich przyszłych startach.

Jak dodał szef Ducati, Claudio Domenicalli: Casey jest i pozostanie zawsze w sercach fanów Ducati i w ich imieniu chcielibyśmy podziękować mu za ważną współpracę, którą zaoferował nam w ciągu ostatnich trzech lat.

Jego techniczne wskazówki i sugestie wraz z pracą i opinią kierowcy fabrycznego Michele Pirro, przyczyniły się do tego, że Desmosedici GP jest jednym z najbardziej konkurencyjnych motocykli.

W trwającym nadal sezonie MotoGP (w najbliższy weekend ostatni wyścig sezonu) Ducati zapewniło sobie drugie miejsce w klasyfikacji producentów. Andrea Dovizioso, kierowca Ducati, wywalczył z kolei wicemistrzostwo wśród kierowców.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone