Formuła 1

Carlos Sainz - McLaren F1 Team

Carlos Sainz: Renault wreszcie ma silnik, którego potrzebowali dwa lata temu

Carlos Sainz uważa, że francuski dostawca silników poczynił ogromne postępy w osiągach swojej jednostki napędowej.

Były kierowca Renault, który po sezonie 2018 postanowił przenieść się do zespołu McLaren, przyznał, że decydującym czynnikiem, który wpłynął na podpisanie kontraktu ze stajnią z Woking, były silniki Renault, z których brytyjska ekipa korzysta od poprzedniego sezonu.

"Czuję, że Renault zrobiło krok naprzód, jeśli chodzi o ich silnik" – powiedział nowy kierowca McLarena.

"Nadal uważam, że jesteśmy z tyłu w kwestii jednostki napędowej, za Mercedesem i Ferrari, ale na pewno ta strata zmniejszyła się względem poprzednich lat."

"Ścigam się w F1 od czterech lat i przez te wszystkie sezony, mając do dyspozycji silniki Renault, zawsze traciłem około 10 km/h na prostych w stosunku do samochodów napędzanych silnikami innych producentów. W tym roku w Melbourne nasza strata na prostych wynosiła mniej więcej 2-3 km/h, to naprawdę duża różnica."

"Jestem bardzo zadowolony z postępów Renault. Już pod koniec poprzedniego sezonu zauważyłem duże postępy, jakie zrobiliśmy w ciągu całego poprzedniego roku. Można powiedzieć, że Renault wreszcie ma silnik, którego potrzebowali dwa lata temu, ponieważ dzięki takiej mocy, jaką teraz mają ich jednostki napędowe, mogliby walczyć o miejsca na podium" – dodał Sainz.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone