Formuła 1

Carlos Sainz - McLaren F1 Team

Carlos Sainz: Prezentacja McLarena pokazała, że możemy wrócić na szczyt

24-latek jest zdania, że kwestią czasu jest powrót stajni z Woking do walki o najwyższe pozycje w Formule 1.

Podczas wywiadu z portalem "Autosport" Sainz powiedział, że prezentacja McLarena przekonała go, aby związać się z brytyjską ekipą. Hiszpan jest wręcz przekonany, że "dni" legendarnego teamu niebawem się pojawią.

"Kiedy po raz pierwszy przyszedłem do fabryki McLarena od razu poczułem, że jest to zespół, któremu zależy, aby powrócić na szczyt. Widzę, że mają bardzo jasny obraz tego, co było problemem w poprzednich latach i wydaje mi się, iż znaleźli rozwiązanie" – powiedział były kierowca Renault.

"Od razu przedstawiono mi plany dotyczące budowy bolidu na sezon 2019 i uważam, że wygląda to bardzo obiecująco. Prezentacja McLarena uświadomiła mi, że może powrócić na szczyt i jest to zespół z którym być może, będę mógł powalczyć o mistrzostwo świata w przyszłości."

Carlos został również zapytany czy możemy się spodziewać poprawy osiągów McLarena, już w następnym sezonie.

"Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie, ale bardzo bym chciał. Zespół naprawdę jest pozytywnie nastawiony do następnego roku i jestem pewien, że damy wszyscy z siebie wszystko, aby poprawić samochód tak aby stał się konkurencyjny. Na pewno mamy możliwości, aby się poprawił" – dodał Hiszpan.

Kolegą zespołowym Sainza w przyszłym roku, będzie brytyjski debiutant Lando Norris.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone