Formuła 1

Carlos Sainz - McLaren F1 Team

Carlos Sainz: Mamy sporo problemów

Carlos Sainz, który okazał się najszybszym kierowcą podczas drugiego dnia, drugiej tury testów, mimo dobrego wyniku, jest niezadowolony, ponieważ tegoroczna konstrukcja, jest dość podatna na awarie.

Podczas środowych jazd w bolidzie Hiszpana doszło do awarii systemu odpowiedzialnego za utrzymanie prawidłowego ciśnienia wody, jednak kierowca McLarena zdołał pokonać aż 130 okrążeń.

"Mimo przejechania bardzo dużej ilości kilometrów do tej pory, nadal nie posiadamy wielu informacji na temat naszej tegorocznej konstrukcji. Z danych, które mamy na ten moment wiemy, co musimy poprawić i tym się zajmujemy" - powiedział Carlos Sainz.

"Celem na ten moment, jest poprawa tych rzeczy, jeszcze przed startem sezonu, gdyż nie chce, za każdym razem wyjeżdżać na tor z myślą, że za chwilę mogę się zatrzymać z powodu awarii mojego bolidu."

Carlos Sainz, mimo problemów, widzi również pozytywy, najnowszego bolidu MCL34.

"To, że kręcimy czasy poniżej 1:17.500 nie znaczy, że jesteśmy w czołówce, gdyż wiele ekip nie pokazało jeszcze swojej pełnej mocy. Jeśli chodzi o nasze tempo i powtarzalność, jestem bardzo zadowolony, jednak nie możemy spocząć na laurach i musimy w dalszym ciągu ciężko pracować nad rozwojem naszego bolidu."

"Wiele rzeczy udało się poprawić, co mnie osobiście bardzo zadowala, pozostały nam jeszcze głównie problemy z dopasowaniem odpowiedniego balansu, jednak te problemy powinny zniknąć, gdy wprowadzimy do samochodu kilka aktualizacji."

"Na tym polega F1, kto się nie rozwija, ten zostaje w tyle. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby bolid był jak najbardziej konkurencyjny, jednak nie zawsze można dostać to, czego się chce" - dodał Hiszpan.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone