Formuła 1

Carlos Sainz cofnięty o trzy pozycje na starcie GP Kanady

Carlos Sainz zostanie cofnięty na starcie GP Kanady o trzy pozycje. Oznacza to więc, że Hiszpan rozpocznie jutrzejszy wyścig z dwunastego pola startowego.

Podczas pierwszego segmentu sesji kwalifikacyjnej doszło do sytuacji, w której kierowca McLarena przyblokował będącego na szybkim okrążeniu Alexandra Albona. W związku z tym sędziowie zajęli się analizą tego incydentu tuż po zakończeniu sobotnich zmagań. Zaprosili więc na rozmowę uwikłanych kierowców oraz przedstawicieli zespołów.

Po przeanalizowaniu nagrań oraz wysłuchaniu obu stron, sędziowie postanowili ukarać Hiszpana cofnięciem o trzy pozycje na starcie wyścigu o GP Kanady. Oznacza to, że po wywalczeniu dziewiątej lokaty, spada na dwunaste pole startowe. Najprawdopodobniej jednak niedzielne zmagania rozpocznie z jedenastego miejsca, gdyż Kevin Magnussen może wyruszyć do wyścigu z alei serwisowej. Duńczyk zajął w kwalifikacjach dziesiątą pozycję, lecz w drugim segmencie uszkodził samochód po uderzeniu w "ścianę mistrzów".

„Jest to incydent, za który przepraszam i cały zespół przeprasza. Skończyło się tym, że kosztowało nas to trzy miejsca” – powiedział Carlos Sainz.

Sędziowie dodali również jeden punkt karny do licencji Carlosa Sainza. Hiszpan ma ich obecnie cztery.

Na karze kierowcy McLarena skorzystają Max Verstappen, który z jedenastego pola przesunął się na dziesiąte oraz Daniił Kwiat (z dwunastego na jedenaste).  

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone