Carey: Ścigalibyśmy się, gdyby najważniejszej były pieniądze

Carey: Ścigalibyśmy się, gdyby najważniejszej były pieniądze

Chase Carey odpowiedział na słowa krytyki płynące od Lewisa Hamiltona, który wypowiadał się na temat organizacji Grand Prix Australii wobec rosnącej liczby zachorowań na SARS-CoV-2.

Mistrz świata dzień przed odwołaniem inauguracyjnego wyścigu stwierdził, że w Formule 1 królem jest gotówka a same przygotowania do wyścigu są szokujące. Spotkało się to z odpowiedzią Chase’a Carey’a, który dał jasno do zrozumienia, że ważniejsze od względów finansowych było bezpieczeństwo i dynamika całej sytuacji:

„Myślę, że gdyby gotówka była królem, to nie podjęlibyśmy takiej decyzji. Z perspektywy czasu sprawy wyglądają inaczej. Były wydarzenia, które ewoluowały i zmieniały obraz sytuacji.”

„Staraliśmy się przeanalizować wiele różnych informacji, aby podjąć właściwą decyzję we właściwym czasie i myślę, że to zrobiliśmy.”

Jednocześnie Carey zaznaczył, że wbrew zarzutom stawianym przez wielu dziennikarzy i kibiców, zagrożenie koronawirusem nie było zbagatelizowane i już wcześniej władze Formuły 1 toczyły dyskusje wraz z organizatorami wyścigu:

„Dyskutowaliśmy na ten temat przed ostatnim tygodniem. Podjęliśmy decyzję o przyjeździe tutaj wiedząc, jaka była sytuacja na świecie i jak wyglądało to na miejscu.”

„Wydaje mi się, że tydzień temu, kiedy zespoły zaczynały tam podróżować, że była to właściwa decyzja. Oczywiście sytuacja zmieniła się znacząco, ale zawsze byliśmy świadomi i analizowaliśmy wiele sytuacji awaryjnych, wiedząc z czym mamy do czynienia” – dodał Carey.

Tuż po odwołaniu wyścigu, Lews Hamilton wypowiadał się jednak w innym tonie, niż miało to miejsce przed planowanym rozpoczęciem rywalizacji:

„Ścigałem się przez całe życie. Tak wiele przygotowano tutaj w najdrobniejszych szczegółach.”

„Kiedy uderza mnie trudna rzeczywistość polegająca na niemożności robienia tego, do czego się urodziłem, patrzę na życie z zupełnie innej perspektywy” – pisał w swoich mediach społecznościowych Lewis Hamilton.