Formuła 1

Sebastien Buemi - Aston Martin Red Bull Racing

Buemi pozostaje w zespole Aston Martin Red Bull Racing na sezon 2019

Zespół Red Bull Racing potwierdził, że Sebastien Buemi pozostanie w ekipie na kolejny sezon i nadal będzie pełnił rolę kierowcy testowego i rezerwowego, co czyni już od ośmiu lat.

Szwajcar w Formule 1 ścigał się w latach 2009-2011 z zespołem Scuderia Toro Rosso, a następnie rozpoczął przygodę z Długodystansowymi Mistrzostwami Świata w fabrycznej ekipie Toyoty, z którą wywalczył mistrzowski tytuł, jak również zwycięstwo w Le Mans w 2018 roku. Buemi wykorzystał swoje umiejętności także w Formule E, w której startuje od początku jej istnienia, które pozwoliły wywalczyć mu tytuł w latach 2015-2016.

Trzydziestolatek na kolejne sezony związał się z FIA WEC, jak i Formułą E, jednak nie zapomniał o F1, w której będzie testowym i rezerwowym kierowcą, wsparciem dla Maxa Verstappena i Pierre'a Gasly'ego.

"Jeśli jest coś, co pomaga zespołowi w dążeniu do osiąganych wyników, ponieważ wkracza on w nową erę rywalizacji, jest to ciągłość" - słyszymy od zespołu Aston Martin Red Bull Racing.

"Zdolność do wykorzystywania doświadczenia, które potrafi fachowo i dokładnie określić drogę naprzód, to kluczowa cecha przyspieszania rozwoju, tempa i mocy."

"Nie ma lepszego źródła doświadczenia i ciągłości niż nasz testowy i rezerwowy kierowca Sebastien Buemi, dla którego sezon 2019 będzie stanowił niezwykły dziewiąty rok jako członek zespołu kierowców Red Bull Racing."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone