Formuła 1

Fernando Alonso - McLaren F1 Team

Brown chce zatrzymać Fernando Alonso w McLarenie

Zak Brown, szef ekipy McLaren przyznał, że nie chce stracić Fernando Alonso i ma zamiar zatrzymać go w Formule 1 na kolejne sezony.

Podwójny mistrz świata Formuły 1 z sezonów 2005 i 2006, jest związany kontraktem z McLarenem do końca 2018 roku i nadal nie potwierdził w jakim kierunku chciałby kontynuować swoją wyścigową karierę.

Hiszpan w zeszłym tygodniu, wraz z zespołem Toyota Gazoo Racing, sięgnął po zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, zbliżając się wielkimi krokami do 'Potrójnej Korony', do której brakuje mu jedynie zwycięstwa w Indy 500.

Spekuluje się, że zespół McLaren zamierza zagościć w serii Indycar i rozpocząć ścisła współpracę z ekipą Michaela Andrettiego, co może otworzyć drzwi dla Alonso, który w sezonie 2018 zadebiutował w wyścigu Indy 500.

To jest wybór McLarena, ale wiemy, że mają bardzo dobre relacje z Michaelem - powiedział były kierowca F1 Mario Andretti.

Fernando zna położenie McLarena w Formule 1 i jego przyszłość, jednak nie ma zbyt wielu opcji w innych zespołach. To problem.

Jeśli nie uda mu się wygrać z McLarenem w przyszłym roku lub rok później, nadszedł czas, aby zrobić coś innego. To oczywiste, że nie jest gotów odwiesić kasku - dodał Andretti.

Przyszłości wyścigowej Fernando nie zna także Zak Brown, który utrzymuje, że chce zatrzymać Hiszpana w Formule 1.

Wszystko jest możliwe - powiedział Zak Brown. Oczywistym jest, że chce zdobyć 'potrójną koronę', ale ma dopiero 36 lat i wciąż ma czas. Chcielibyśmy zatrzymać Fernando w naszym samochodzie w Formule 1.

Brown dodał jednak, że jeśli Hiszpan wybierze inny kierunek swojej kariery, McLaren skieruje swoje starania na pozyskanie Daniela Ricciardo, który byłby dobrym zmiennikiem.

Jesteśmy fanami Daniela - przyznał Brown. To jest pora roku, kiedy zaczynasz przyglądać się kierowcom w swojej ekipie, ale nie chcemy komentować nic więcej.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone