Formuła 1

Fernando Alonso

Briatore: Alonso wróci do F1 tylko z Ferrari lub Mercedesem

Dwukrotny mistrz świata F1 z sezonów 2005 i 2006 może powrócić do królowej sportów motorowych pod warunkiem, że otrzyma fotel w Ferrari lub Mercedesie. Takiego zdania jest Flavio Briatore.

"Jeśli pojawi się oferta od Ferrari lub Mercedesa to wróci? Nie wiem, ale tak mi się wydaje" - cytują hiszpańskie gazety słowa Włocha.

Flavio Briatore to przyjaciel Fernando Alonso. Gdy został szefem Renault, udało mu się wraz z Hiszpanem zdobyć mistrzostwo w 2005 i 2006 roku. Do dnia dzisiejszego Briatore jest zaangażowany w karierę kierowcy z Oviedo i wspiera go podczas wyścigów. Pojawił się na Indy 500 w 2017 roku, czy tegorocznym Le Mans.

"Tylko te dwa zespoły mogą go skusić, ponieważ reszta stawki gwarantuje czwarte, piąte i szóste miejsce."

"Wiem, że jeśli umieścisz go w odpowiednim samochodzie to ze swoim talentem byłby najlepszym kierowcą z Hamiltonem. Zobaczymy, co wydarzy się za kilka miesięcy. On pragnie teraz chwili odpoczynku."

Briatore przywołał ciekawą historię, a konkretnie odniósł się do Alaina Prosta, który również w swojej karierze zaliczył krótką przerwę od F1.

"Prost zrobił przecież to samo. Teraz nastąpił okres relaksu od tych frustrujących lat z niedorzecznymi osiągami McLarena. Fernando mimo tego zawsze zachowywał się nienagannie i jechał ponad limit" - dodał Flavio Briatore.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone