Formuła 1

Brendon Hartley - Toro Rosso

Brendon Hartley z karą przesunięcia na starcie do GP Francji

W aucie Nowozelandczyka wymieniono całą jednostkę napędową Hondy i w związku z tym, że przekroczył limit trzech na sezon, otrzymał karę przesunięcia na starcie do GP Francji.

Tuż przed zakończeniem drugiej sesji treningowej na torze Paul Ricard, kierowcy Toro Rosso polecono natychmiastowe zatrzymanie się, ponieważ wykryto awarię jednostki napędowej. Usterka była na tyle poważa, że maszynę Brendona Hartleya trzeba było wyposażyć w nowy silnik spalinowy, MGU-H, turbosprężarkę, MGU-K, elektronikę i baterię.

Nowozelandczyk zgodnie z przepisami straci dziesięć miejsc na starcie za pierwszy element i pięć za kolejne, co daje ostatecznie trzydzieści pięć pozycji. Niemniej jednak w tym sezonie nie ma to większego znaczenia, ponieważ zgodnie z przepisami, jeśli kara przekracza piętnaście miejsc, to kierowca automatycznie startuje z końca stawki.

Brendon Hartley nadal będzie korzystał z nowej specyfikacji silnika Hondy. Wadliwa jednostka napędowa została wysłana do Japonii na dokładniejsze sprawdzenie.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone