Brak zgody na zmianę opon z sezonu 2018

Formuła 1 nie powróci do specyfikacji opon Pirelli z 2018 roku, po tym, jak część zespołów przegrała w głosowaniu, które miało miejsce na torze Red Bull Racing w Austrii.

Wiele zespołów naciskało na powrót ogumienia Pirelli z sezonu 2018, które posiadały grubszą warstwę ścierną, za czym opowiadało się Ferrari oraz Red Bull, wierząc, że tegoroczne opony faworyzują ekipę Mercedes.

Mercedes jest jednym z niewielu zespołów, które w tym roku nie zmagają się z problemami dotyczącymi opon, co potwierdzili w ośmiu pierwszych Grand Prix tego sezonu, które padły łupem kierowców Mercedesa.

Część zespołów opowiedziała się za wprowadzeniem ogumienia z 2018 roku, jednak aby taka zmiana mogła dojść do skutku w trakcie trwania sezonu, siedem z dziesięciu zespołów musiałoby wyrazić na to zgodę.

Szefowie zespołów oraz FIA spotkali się w padoku toru Spielberg, aby omówić zaistniałą prośbę, a także poddać ją pod głosowanie.

Ostatecznie pomysł wprowadzenia ogumienia z sezonu 2018 zakończył się fiaskiem, po remisowym głosowaniu 5:5, co potwierdził szef Mercedesa Toto Wolff.

Zespoły podczas kolejnych rund sezonu 2019 będą nadal korzystały z tegorocznych opon, które posiadają cieńszą warstwę ścierną, która ma zapobiec powstawaniu pęcherzy.