Bottas: Poprawki silnika mogą nie wystarczyć na zespół Ferrari w Kanadzie

Valtteri Bottas uważa, że wprowadzone zmiany w jednostce napędowej Mercedesa na weekend wyścigowy w Kanadzie mogą nie wystarczyć na ekipę Ferrari. Zdaniem fińskiego kierowcy jego zespół może nadal odstawać od stajni z Maranello na długich prostych toru w Montrealu.

„Jestem bardzo wdzięczny wszystkim osobom, które bardzo ciężko pracowały w ostatnim czasie, żebyśmy mogli użyć w Kanadzie nowej ulepszonej jednostki napędowej. Taka aktualizacja silnika na pewno przyda się nam bardzo na torze w Montrealu, który wymaga bardzo dużo od silników. Jest to pierwsza, ale na pewno niefinalna wersja naszej jednostki napędowej, która będzie stale udoskonalana’’ - powiedział Valtteri Bottas.

Bottas jest jednak świadomy, że zmiany wprowadzone w silniku Mercedesa mogą nie wystarczyć podczas zbliżającego się weekendu na zespół Ferrari.

„Spodziewamy się, że zmiany, które wprowadziliśmy w obszarze jednostki napędowej, pozwolą nam wykonać kolejny krok naprzód. Nie sądzimy jednak, że jest to ten moment, w którym dorównamy zespołowi Ferrari w prędkościach maksymalnych. Ferrari jest bardzo mocne na prostych i szybkich zakrętach, jednak my mamy też swoje mocne strony, które będziemy chcieli wykorzystać w ten weekend. Zapowiada się bardzo ciężki weekend, w którym Ferrari może odegrać pierwszoplanową rolę’’ - podsumował Bottas.