Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Bottas o walce z Hamiltonem: Żeby wygrywać z Lewisem muszę być w szczytowej formie

Fiński kierowca Mercedesa, po bardzo nieudanym dla siebie sezonie 2018, musi stawić czoła bardzo ważnemu nadchodzącemu sezonowi, bowiem w przypadku powtórki z poprzedniego roku, Bottas może stracić miejsce w renomowanym zespole.

Zadanie nie będzie jednak łatwe dla Valtteriego, ponieważ będzie na nim ciążyć ogromna presja, zarówno zespołu, jak i całego otoczenia, dodatkowo, jak posiada się takiego partnera zespołowego, jakim jest pięciokrotny mistrz świata, łatwo jest wtedy popaść w duże kompleksy, przez co można nie radzić sobie na torze, tak jakby się tego oczekiwało.

Przykładem tego jest wcześniej wspominany już poprzedni sezon. Najbardziej charakterystycznym momentem poprzedniego sezonu i "walki" pomiędzy Bottasem i Hamiltonem, było GP Rosji i słynne stwierdzenie "Valtteri it's James", które stało się już wręcz kultowe, gdy mówimy o fińskim zawodniku.

W tym sezonie Bottas zapowiada ostrą walkę oraz zakończenie jego roli jako pomocnika Lewisa w zdobywaniu mistrzostwa.

"Żeby wygrywać z Lewisem muszę być w szczytowej formie" - powiedział Valtteri Bottas.

"Zaraz po zakończeniu sezonu 2018 wziąłem się ostro do przygotowań pod kątem nadchodzącego sezonu, uczyłem się m.in. jak lepiej pokonywać dany typ zakrętu, ponieważ w minionym sezonie oraz w 2017 roku było tak, że traciłem do Lewisa drobne dziesiątki części sekundy, przez złe wchodzenie w zakręt, w tym sezonie chce to naprawić."

"Pracowałem też nad wieloma innymi rzeczami, ale nie mogę teraz o nich mówić. W tym sezonie będę starał się być doskonały i zrobię wszystko, żeby 2019 rok był najlepszym w mojej karierze."

Bottas w wywiadzie zapytany o swoje cele na nadchodzącym sezon odpowiedział: "Przede wszystkim mam wciąż wrażenie, że nic nie osiągnąłem w Formule 1, więc chce to jak najszybciej zmienić. Wiem, że mam jeszcze dużo do wykonania, ale zrobię wszystko by spełnić swoje cele, które postawiłem sobie przed przejściem do zespołu Mercedes. Czuję, że jestem aktualnie w stanie pokonać Lewisa, zarówno w kwalifikacjach, jak i wyścigu, problemem jest tylko regularność, nad którą cały czas pracuję."

Czy zespół Mercedesa pozwoli ścigać się na równych zasadach swoim kierowcom, czy czeka nas powtórka z Red Bulla, gdzie Mark Webber postawił się i przestał wykonywać polecenia zespołu. Tego dowiemy się już po pierwszych wyścigach sezonu 2019. Niemniej jednak walka w Mercedesie zapowiada się bardzo ciekawie.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone