Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Bottas liczy na nowe poprawki Mercedesa i poprawę tempa

Valtteri Bottas z zespołu Mercedes oczekuje, że nowe poprawki wprowadzone przez zespół od Grand Prix Japonii, dadzą przyzwoity krok naprzód i poprawę tempa.

Tuż po letniej przerwie swoje bardzo dobre tempo pokazał zespół Ferrari, który w ostatnich czterech wyścigach aż trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Bottas liczy jednak, że nowe poprawki zbliżą Mercedesa do Ferrari.

"W ten weekend wprowadzamy całkiem solidny pakiet poprawek" - przyznał przed pierwszymi treningami Valtteri Bottas. "Wypróbujemy to w piątek i zobaczymy, jak to działa, ale teoretycznie powinno dać nam to większą wydajność."

"Ile faktycznie, to coś, czego się dowiemy, ale mamy pewne przybliżone dane i jest to całkiem pozytywny krok pod względem dotychczas wprowadzanych pakietów. Zobaczymy."

Od letniej przerwy, będą to pierwsze znaczące poprawki Mercedesa, które powinny dać lepszą przyczepność w zakrętach. Bottas uważa jednak, że Ferrari nadal będzie najszybsze na prostych.

"W tym roku jest to całkiem niezły samochód, jednak ponownie jest to tor, który wymaga wszechstronności" - podkreślił Bottas.

"Ma dość przyzwoite proste, na których zdecydowanie będziemy tracić do Ferrari, więc tam będą zyskiwać. Jest jednak kilka ciekawych sekcji pełnych zakrętów, w których wiemy, że jesteśmy dobrzy i mamy nadzieję, że dzięki pakietowi poprawek będziemy jeszcze lepsi."

"Trudno jest cokolwiek przewidzieć, więc jedyną rzeczą, jaką mogę powiedzieć, to że w kwalifikacjach Ferrari znów będzie bardzo mocne, ale w wyścigu powinniśmy mieć podobne tempo"

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone