Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas

Bottas: Jestem zadowolony z trzeciego miejsca

Valtteri Bottas, który niedzielny wyścig ukończył na najniższym stopniu podium, był bardzo zadowolony z wyniku, który udało mu się dowieźć do mety.

Kierowca Mercedesa po zakończonym wyścigu narzekał na pracę opon, która w pierwszej części wyścigu dała się mu bardzo we znaki. Bottas przyznał również, że po drugiej wizycie u mechaników zdał sobie sprawę wraz z zespołem, że nie ma szans walczyć o nic więcej niż trzecie miejsce.

Valtteri Bottas w niedzielę stanął po raz czterdziesty na podium F1 oraz drugi raz na torze Spa-Francorchamps.

"Niedzielna rywalizacja przebiegła bez zarzutu. Jestem bardzo zadowolony i śmiało mogę powiedzieć, że był to mój najlepszy weekend w Belgii w karierze" - powiedział Valtteri Bottas.

"W pierwszej fazie wyścigu miałem problemy z oponami, a po ich wymianie byłem świadomy, że trzecie miejsce to jest maksimum, co mogę dziś osiągnąć."

"Dzięki dobrej strategii udało się przeskoczyć Sebastiana Vettela, ale pod koniec wyścigu postanowiliśmy wraz z moim inżynierem przełączyć się w tryb pełnego oszczędzania. W związku z tym, w tym momencie jechałem tylko przed siebie i nie walczyłem z nikim" - dodał Fin.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone