Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas Motorsport

Bottas: Dzisiejsza symulacja wyścigu potwierdziła postęp Mercedesa

Valtteri Bottas przyznał, po czwartkowych jazdach, że zespół poprawił problem z dociskiem i balansem, jednak wie, że nadal jest dużo pracy do wykonania, aby ekipa była gotowa na pierwsze starcie w Australii.

Fin podczas popołudniowych jazd pokonał dziewięćdziesiąt siedem okrążeń, lecz nie skupiał się na szybkich okrążeniach, a symulacji wyścigu, który potwierdził postęp.

"Pokonaliśmy dzisiaj wiele okrążeń, które zawsze są dobre. Wykonałem symulację wyścigu, która została przerwana przez czerwoną flagę, jednak potwierdziła postęp, jakiego dokonaliśmy od zeszłego tygodnia" - powiedział Valtteri Bottas.

"Bolid jest zdecydowanie lepszy niż ten, którym miałem przyjemność jeździć przed tygodniem. Nowe modyfikacje wprowadzone do auta poprawiły zdecydowanie docisk oraz balans. Jesteśmy jednak świadomi, że możemy wprowadzić do samochodu jeszcze kilka ciekawych rozwiązań, nad którymi pracujemy. Bez tego ciężko będzie nawiązać nam równą walkę z Ferrari, już podczas pierwszego wyścigu w Australii."

"Każdego dnia uczymy się czegoś nowego o naszym nowym bolidzie, co chwilę coś poprawiamy oraz sprawdzamy to na torze. Chcemy jak najlepiej przygotować się na start sezonu, który rusza już niedługo."

"Musimy mocno pracować w ostatnim dniu testów, ponieważ będzie to nasza ostatnia szansa, aby wypróbować kilka rzeczy przed Melbourne" - dodał Fin.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone