Formuła 1

Valtteri Bottas - Mercedes AMG Petronas

Bottas: Dobrze jest wywalczyć pierwsze pole position w tym sezonie

Valtteri Bottas z zespołu Mercedes AMG Petronas wywalczył pierwsze pole startowe do niedzielnego wyścigu o Grand Prix Austrii na torze Red Bull Ring, pokonując w ostatniej próbie swojego zespołowego kolegę o zaledwie 0.019 sekundy.

Już pierwsza, jak i druga sesja kwalifikacyjna pokazała, że w walce o pierwszą lokatę startową, prócz bardzo szybkiego Lewisa Hamiltona oraz Sebastiana Vettela, powalczy także Valtteri Bottas, który plasował się bardzo blisko obu zawodników.

Pierwszy przejazd kierowca Mercedesa zakończył z czasem 1:03.264, wyprzedzając swojego zespołowego kolegę o ponad pół sekundy, jednak to drugie szybkie okrążenie okazało się kluczowe w walce o pole position. Mimo poprawy Brytyjczyka i uzyskania 1:03.149, to Bottas mógł cieszyć się z pierwszej lokaty startowej, po przejeździe w czasie 1:03.130, co dało mu dziewiętnaście setnych przewagi.

Dobrze jest wywalczyć pierwsze pole position w tym sezonie - przyznał po zaciętych kwalifikacjach Valtteri Bottas, dla którego to piąte pole position w karierze.

Bardzo mi pomogło, że moje pierwsze okrążenie w Q3 było dobre, więc na tym mogłem oprzeć mój drugi przejazd. Przyjrzę się szczegółowym danym, aby zobaczyć, gdzie jest jeszcze miejsce do poprawy.

Samochód był dzisiaj bardzo dobrze zbalansowany, więc nie mogę sobie wyobrazić, dlaczego jutro miałby zachowywać się inaczej.

Fin przyznał także, że sobotnia walka na torze to jedynie kwalifikacje i aby cieszyć się z pełnego sukcesu trzeba także pojechać dobry wyścig, podczas którego chce powalczyć o zwycięstwo, zamieniając tym samym pozycję z kwalifikacji w punkty.

Ostatnie kilka wyścigów były dla nas różne, więc mam nadzieję, że dobrze wystartuje i powalczę o zwycięstwo. Pokazaliśmy, że jesteśmy szybcy i mamy naprawdę dobry pakiet, więc potrzebujemy miłego, czystego wyścigu, aby zamienić nasz wynik kwalifikacyjny na punkty. Fajnie jest wykonać dobry przejazd, jednak to były tylko kwalifikacje i liczy się wyścig - dodał Fin.

Pliki Cookie

© 2011-2018 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone