Binotto: Vettel jest dla nas moralnym zwycięzcą

Mattia Binotto nie ma żadnych wątpliwości i uważa swojego podopiecznego za zwycięzcę wyścigu o GP Kanady.

Sebastian Vettel prowadził prawie przez cały wyścig, lecz w pewnym momencie popełnił błąd, przez co wypadł na pobocze. Niemiec jednak szybko wrócił na tor i zakłócił jazdę będącego na linii wyścigowej Lewisa Hamiltona. Sędziowie nałożyli więc na kierowcę Ferrari 5-sekundową karę.

Vettel dojechał do mety z mniejszą przewagą nad Hamiltonem, w związku z czym spadł na drugą pozycję. Szef Ferrari, Mattia Binotto nie zgadza się – podobnie jak i sam kierowca – z karą i nazywa swojego podopiecznego „moralnym zwycięzcą” wyścigu.

„Jeśli spojrzysz na tłum, wszyscy uważają, że nie było kary. Nie sądzę, by on [Vettel] miał w ogóle jakieś złe intencje. Pozostał z przodu przez cały wyścig i dla nas jest moralnym zwycięzca” – powiedział dla Sky Sports Mattia Binotto. „Sezon się nie skończył i myślę, że musimy również spojrzeć w nasze dane. Jechał na limicie na każdym okrążeniu i w każdym zakręcie, a kiedy wrócił na tor, nie miał przyczepności. Nie mógł nic zrobić”.

„Wszyscy uspokoją się w ciągu kilku godzin. Musimy spojrzeć na nasze słabości i mocne strony, ale dzisiaj wygraliśmy. Myślę, że dzisiaj byliśmy najszybsi na torze i to jest ważne”.

Mattia Binotto rozumie również zachowanie Sebastiana Vettela, który nie akceptuje decyzji sędziów, co dobitnie też pokazał, przestawiając tabliczki z pozycjami przy samochodach.

„W tym przypadku jest to uzasadnione. To był trudny wyścig. Adrenalina była wysoka, dał z siebie wszystko i wie, że nie zrobił nic złego. Nie miał absolutnie zamiaru blokować Hamiltona, dlatego uważa karę za nieuzasadnioną” – dodał szef zespołu Ferrari.