Formuła 1

Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari Mission Winnow

Binotto oczekuje od Sebastiana Vettela znacznie więcej, a Nico Rosberg broni zawodnika Ferrari

Szef zespołu Ferrari nie chce krytykować Sebastiana Vettela, jednakże przyznaje, że powinien on poprawić swoje osiągi. Natomiast Nico Rosberg broni niemieckiego kierowcę, sugerując, że Ferrari nie jest w stanie dać mu konkurencyjnego samochodu.

„Musimy pozostać uczciwi i stwierdzić jasno, że oczekujemy od Sebastiana znacznie więcej - oznajmił Binotto.

Charles Leclerc, który jest kierowcą nr 2 w zespole z Maranello, w ostanich trzech Grand Prix dojechał do mety przed Sebastianem Vettelem. Dodatkowo w Austrii, aż do ostatnich okrążeń, miał szansę na zwycięstwo, a na Silverstone stoczył widowiskową walkę z Maxem Verstappen. Takiego pojedynku nie stoczył natomiast były zawodnik Red Bulla, który został wyprzedzony przez Holendra, a następnie wjechał z impetem w tył jego samochodu. Dzięki temu Monakijczyk traci już tylko trzy punkty w klasyfikacji generalnej do swojego zespołowego kolegi.

„Oczywiście, Sebastian popełnił błąd podczas ostatniego wyścigu, ale nie patrząc na to wydarzenie, miał mocny weekend. Podobnie było w Austrii. Jak możemy mu pomóc? Jedyną drogą jest bycie uczciwym i dać mu jasno do zrozumienia, że oczekujemy czegoś więcej, zwłaszcza w kwalifikacjach - dodał szef Ferrari dla RTL

„Wie, co musi poprawić i jestem tego pewny, że znajdzie właściwą drogę. Pamiętajmy, że błędy kierowców są częścią wyścigów. Można to nawet nazwać wynikiem zaciekłych pojedynków”.

„Myślę, że Vettel zbyt mocno naciska, aby zrekompensować osiągi bolidu, a przez to popełnia błędy – zakończył Binotto.

Z tak śmiałym stwierdzeniem nie zgadza się mistrz świata F1 z sezonu 2016, Nico Rosberg. Zdaniem Niemca na błędy Sebastiana Vettela składa się wiele czynników od presji ze strony Charlesa Leclerca po słabsze osiągi Ferrari względem Mercedesa.

„To zaskakujące, że Ferrari potrafi go publicznie skrytykować. Nawet Mattia Binotto stwierdził, że zbyt mocno naciska. To nie do pomyślenia” - zaczął Rosberg dla Sky Sports.

„Leclerc po prostu dobrze się czuje w tym samochodzie. Vettel ma z nim problem, narzeka na problemy z tyłem, czego nigdy nie lubił w całej swojej karierze. On potrzebuje komfortowego samochodu, żeby móc jechać jak dawniej. Ferrari nie jest w stanie mu takiego dać. Dodatkowo, Leclerc jest obecnej w znakomitej formie”.

„Każdy zespół z wielkiej trójki ma jednego kierowcę, na którym ciąży ogromna presja. Wiem o tym doskonale, ponieważ byłem w takiej sytuacji, a to niezwykle trudne” – zakończył.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone