Binotto o przyszłości Vettela w Ferrari: Wszystko jest w jego rękach

Binotto o przyszłości Vettela w Ferrari: Wszystko jest w jego rękach

Szef zespołu Scuderia Ferrari, Mattia Binotto przyznał, że przyszłość Sebastiana Vettela w stajni z Maranello w głównej mierze zależy od czterokrotnego mistrza świata.

Rok 2020 może obfitować w wiele nieprzewidzianych ruchów transferowych na rynku kierowców. Zaledwie pięciu zawodników ma zapewnione miejsce w stawce na sezon 2021 na mocy ważności swoich kontraktów. Pomimo, że jubileuszowy 70. sezon Formuły 1 jeszcze nie wystartował z powodu pandemii koronawirusa, to „sezon ogórkowy” w królowej sportów motorowych trwa w najlepsze.

W kręgu zainteresowań zarówno kibiców F1, jak i dziennikarzy jest przyszłość Sebastiana Vettela, która jest niepewna. Przedłużenie kontraktu z Charlesem Leclerkiem do 2024 roku, przez szesnastokrotnych mistrzów świata spowodowała, że piąty zawodnik klasyfikacji generalnej sezonu 2019 postanowił poszukać sobie alternatywnego rozwiązania dla swojej przyszłości.

Spekuluje się, że 33-latek chce odejść z Ferrari, a w gronie możliwych przyszłych pracodawców niemieckiego kierowcy wymienia się najczęściej zespoły Renault i McLarena. Niewykluczona jest również wymiana na linii Ferrari-Renault, która polegałaby na wymianie kierowców, w której role główne odegraliby właśnie wcześniej wspomniany Vettel oraz Daniel Ricciardo, którego umowa ze stajnią z Enstone wygasa pod koniec tego roku.

Głos w sprawie przyszłości 53-krotnego zwycięzcy Grand Prix Formuły 1 postanowił zabrać Mattia Binotto. 50-latek nie ukrywa, że nie chce zmieniać składu kierowców swojego zespołu i chciałby pozostania Vettela w Ferrari.

„Prowadzimy rozmowy na temat dalszej współpracy” – przyznał Binotto. „Chcemy, żeby Sebastian został w Maranello. Razem z Charlesem tworzą bardzo mocny duet, który może nam przynieść mistrzostwo świata Formuły 1. Ważne, abyśmy jak najszybciej doszli do porozumienia. Nie chcemy pozostać w niepewności do końca sezonu. Rozmowy trwają i mam nadzieję, że wkrótce się zakończą”.

Mattia uważa również, że Vettel nadal jest w bardzo dobrej formie i w nadchodzącym sezonie pokaże swoją dawną dyspozycję.

„Sebastian to nadal jeden z najlepszych zawodników w stawce F1. Oczywiście sezon 2019 nie był najlepszy w jego wykonaniu, ale doskonale wie, co było powodem jego słabszej formy. Zdaje sobie sprawę, że musi poprawić wyniki i jestem pewien, że w tym sezonie wróci, do swojej dobrej formy”.

„Pierwsze wyścigi będą najważniejsze dla Seba, ponieważ wyniki będą podstawą do odnowienia kontraktu. Myślę, że jest bardzo zmotywowany, gdyż wszystko jest w jego rękach. W tamtym roku był nieco zaskoczony formą Leclerca. Teraz wie, na co stać jego zespołowego kolegę i na pewno bardzo dobrze wykorzystał przerwę zimową i odpowiednio przygotował się do tegorocznej rywalizacji” – dodał szef Scuderia Ferrari.