Formuła 1

Charles Leclerc i Sebastian Vettel - Scuderia Ferrari

Binotto: Koncentrujemy się teraz głównie na przyszłorocznym samochodzie

Szef zespołu Scuderia Ferrari, Matti Binotto przyznał, że Ferrari nie wprowadzi już większych poprawek do swojego tegorocznego bolidu i skupi się na pracy nad przyszłorocznym autem.

Zespół Ferrari po trudnym starcie sezonu i braku docisku aerodynamicznego, który doskwierał zawodnikom na przykład na torze Barcelona-Catalunya, ekipa z Maranello przełamała się podczas Grand Prix Belgii, gdzie Charles Leclerc odniósł swoje, jak i zespołu pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Poprawki wprowadzone do bolidu SF90 dały kolejne zwycięstwa we Włoszech oraz w Singapurze.

Binotto powiedział jednak, że zespół skoncentruje się teraz na przyszłorocznym bolidzie, a jeśli zajdzie taka potrzeba, wprowadzi poprawki do obecnego bolidu, jednak nie będą ona już tak znaczące.

"Koncentrujemy się teraz głównie na przyszłorocznym samochodzie, a wszelakie poprawki w tym sezonie, nie będą tak duże, jak te, które przywieźliśmy do Singapuru" - powiedział Mattia Binotto dla Crash.net.

"Uważam, że wewnętrznie wkładamy wiele wysiłku, aby zrozumieć, gdzie są słabe strony samochodu, zachowanie opon oraz próbę wytyczenia kierunku rozwoju."

"Muszę powiedzieć, że kierunkiem był ciągły rozwój, ponieważ nie tylko do Singapuru przywieźliśmy nowe części, ale wprowadzaliśmy poprawki także wcześniej w innych wyścigach, a to co osiągnęliśmy w Singapurze, było sumą wszystkich poprawek."

"To nie tylko aerodynamika. Z pewnością dzięki aerodynamice usunęliśmy jedną ze słabości, które nam doskwierały, ale myślę, że to także przez dobre zrozumienie samochodu, znalezienie właściwego kompromisu w zakresie balansu i ustawień. Uważam, że zrozumienie i ustawienie auta oraz aerodynamika są ważne, aby pójść naprzód."

© 2011-2020 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone