Formuła 1

Charles Leclerc - Scuderia Ferrari

Binotto: Jestem szczęśliwy, że Leclerc zachował się jako zespołowy gracz

Zespół Ferrari jest zadowolony z postawy Charlesa Leclerca w pierwszym wyścigu sezonu, zwłaszcza z zachowania się Monakijczyka jako „gracz zespołowy”.

21-latek dołączył w tym roku do stajani Maranello w miejsce Kimiego Raikkonena, tak więc GP Australii było dla niego debiutem w tym legendarnym zespole. Leclerc miał szansę ukończyć wyścig w Melbourne wyżej niż na piątym miejscu, lecz ekipa poprosiła go o zachowanie dystansu i nie podejmowanie próby ataku Sebastiana Vettela.

Miejsca poza podium były dla Ferrari rozczarowaniem, zwłaszcza po świetnych wynikach w przedsezonowych testach. Mimo to Mattia Binotto zadowolony jest z postawy swojego nowego kierowcy, podkreślając jego umiejętności bycia graczem zespołowym.

„Jestem szczęśliwy, cieszę się z jego zachowania się jako gracz zespołowy. Nie tylko jako kierowca, jest on bardzo pomocny dla zespołu” – mówił dla portalu Autosport Mattia Binotto. „Jest bardzo zaangażowany, starając się zrobić wszystko, co w jego mocy. Naciska na inżynierów, by dokonywali ulepszeń i uczynili samochód lepszym.”

„Jeśli ocenimy jego cały weekend, był on bardzo mocny. Zdaję sobie sprawę, że jego kwalifikacje nie były perfekcyjne, ale myślę, że w pierwszej i drugiej części jeździł dobrze. Być może w trzecim segmencie nie był perfekcyjny, ale generalnie miał dobry weekend. Jego drugi stint również był dobry.”

„Jestem szczęśliwy ze sposobu, w jaki podszedł do pierwszego wyścigu. Jest to dobry punkt wyjścia” – zakończył szef zespołu Ferrari.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone