Formuła 1

Beitske Visser / © W Series

Beitske Visser zdominowała wyścig W Series na torze Zolder

Beitske Visser odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w W Series podczas wyścigu na torze Zolder. Już na starcie wypracowała sobie przewagę, aby dominować przez resztę okrążeń nad resztą stawki i przekroczyć linię mety prawie 8.5 sekundy nad Jamie Chadwick z Wielkiej Brytanii.

Visser skorzystała na zamieszaniu, do jakiego doszła na starcie wyścigu, kiedy pod koniec okrążenia formującego problemy z samochodem miała Sarah Bovy i niestety utknęła na starcie.

Holenderka zdołała wyprzedzić ruszającą z pole position Jamie Chadwick i prowadzenia nie oddała już do samej mety.

Incydent z udziałem Bovy wywołał na tor samochód bezpieczeństwa. Po dwóch okrążeniach wyścig został wznowiony, a Chadwick starała się odzyskać pierwszą pozycję, choć bezskutecznie.

Samochód bezpieczeństwa pojawił się ponownie po kontakcie Esmkee Hawkey, Gosi Rdest i Vivien Kesztheyli. Podobnie jak poprzednim razem, Visser również tym razem utrzymała prowadzenie i nie oddała go już do samej mety.

Chadwick finiszowała na drugiej pozycji, choć musiała bronić się przed atakami Alice Powell, która ostatecznie była trzecia, ale jej strata była niewielka, bo 0.603 sekundy.

Poza podium, na czwartej pozycji, znalazła się Marta Garcia. Piąta była Sarah Moore, a szósta Tasmina Pepper, siódma Fabienne Wohlwend, a ósma Miki Koyama. Czołową dziesiątkę zamknęły Vicky Piria i Naomi Schiff.

Wyścigu nie ukończyły cztery zawodniczki, w tym Gosia Rdest.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone